30.5.2019, 14:30

Barbora Poláková o nové pohádce: "Když jsem četla scénář, rozbrečel mě"

Barbora Poláková o nové pohádce: "Když jsem četla scénář, rozbrečel mě"
TvMiniUni: Zloděj otázek | Foto: Evolution Films

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková je v posledních letech hodně vidět. Nově si ji diváci užijí v kinech v poloanimované pohádce TvMiniUni: Zloděj otázek.

V tomto filmu máte syna Pavlíka, jak se vám hrála role maminky:

Maminka se mi hrála hezky. Bylo to hezké, ale zároveň smutné, protože jsme hráli i nějaké vyhrocené situace. Na druhou stranu to pro mě bylo i dost zvláštní, protože to byla moje první maminka v životě. Už to prostě nejsou princezny.

Zpříjemňoval vám to tým, se kterým jste pracovala?

Ano, byla to úžasná práce. Se synem – Sebíkem a manželem – Jirkou Havelkou se mi hrálo moc hezky. A celá produkce byla skvělá. I s panem režisérem jsme si úžasně sedli.

TvMiniUni: Zloděj otázek | Foto: Evolution Films

Cítíte se teď být více herečkou pro děti?

Já jsem ve filmu měla jen jeden natáčecí den s pár obrazy, takže se zřejmě takto rychle herečkou pro děti nestanu. Ale je hrozně prima hrát v pohádkách, zvláště v takovéto.

Co jste říkala na scénář, má podle vás nějaké poselství?

Určitě. Přiznám se, že když jsem ho četla, tak mě rozbrečel. Bylo to strašně dojemné, to téma je hezké, a myslím si, že by si z toho mohli odnést něco moc důležitého i rodiče.

Bylo pro vás složité hraní v ateliéru kombinovanou technikou, kdy nemáte moc lidí a věcí okolo sebe a většina se dodá v postprodukci?

Bylo to pouze jiné. Je potřeba rozsvítit více fantazie.

TvMiniUni: Zloděj otázek | Foto: Evolution Films

Vyhovuje vám více hraní v exteriérech?

To asi ne, je to prostě jen jiné. Vždycky člověk musí vzít do hry to, co je, a nějak se s tím srovnat. Ale určitě je příjemnější být na tom daném místě, ať už je to interiér nebo exteriér.

Máte nějaký osobní vztah k městu Zlín, kde film vznikal?

Mám to tam strašně ráda. Párkrát jsem tam hrála, byla jsem tam několikrát na festivalu… Vždycky, když přijíždím do Zlína, tak mám pocit, jako bych jela do úplně jiného města, města, které by jakoby vůbec nebylo v Česku. Má úplně jinou energii, než všechna ostatní města. Takovou hezkou.

-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

Premiéry v kinech: Soumrak superhrdinů, nesmrtelný pes a Krobot mezi mrkvemi

Budeme se loučit s X-Meny, vzpomínat na Miloše Formana nebo se dojímat u druhého Psího poslání. Do kin míří pět novinek a jedna restaurovaná klasika...

Miroslav Krobot: "Nikdy jsem nehrál v pohádce, bylo to vzrušující a nové"

Miroslav Krobot patří k nejvýraznějším filmovým tvářím posledních dvou let a zároveň je jedním z nejvýznamnějším českých divadelních režisérů současnosti...

Pavel Liška: Rozhovor mimo jiné o tom, jak se mu v novém filmu hraje ženská role

Pavel Liška patří k nejoblíbenějším českým hercům. Nový rodinný film TvMiniUni: Zloděj otázek, v němž si herce diváci užijí, v sobě kombinuje živé herce a...

Trailer: Pavel Liška, mrkve a plyšáci. Nový film pro celou rodinu

Na začátku června se v kinech objeví nový film pro celou rodinu TvMiniUni: Zoděj otázek. Jde o neobvykle natočený snímek, který propojuje herce s plyšovými...

Liška na babetě, Krobot mezi mrkvemi. Čeští herci jsou pro každou legraci

Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální...

Ankety

Líbí se vám filmový David Bowie?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: