Kinotip: Vztek - Děti, žena, milenka a jeden osudový běh polským velkoměstem

Kinotip: Vztek - Děti, žena, milenka a jeden osudový běh polským velkoměstem 6 obrázků v galerii
Vztek (2017) | Foto: 3Kino
Organizátoři festivalu 3Kino v rámci cyklu "3Kino uvádí" představují snímek polského režiséra Michala Wegrzyna Piotra Vztek (2017). Autor natáčení pozoruhodného dramatu z prostředí polského velkoměsta realizoval za pomoci své početné rodiny jako nízkorozpočtovou podívanou připomínající celovečerní dílo sestavené z několika málo dlouhých záběrů.

O čem to je: Adam je mladý a úspěšný televizní moderátor se slibně rozběhnutou kariérou. Pracuje pro prestižní televizní společnost a pořizuje reportáže z dění v Prezidentském paláci. Večery tráví v obývacím pokoji hrou se svými dětmi. Zároveň stíhá žít i zdánlivě poklidný rodinný život. Když jednoho dne manželka Edyta podává oběd, Adam obdrží telefonní hovor a po krátké hádce odchází z domu. V autě na parkovišti na něj čeká vášnivá mladá žena Rozi. Po náročném “tréninku” s milenkou si jde Adam ještě zaběhat. Netuší ale, že z běžného večerního sportování se stává běh o život-běh života. Snímek Vztek je třetím celovečerním hraným filmem režiséra Michała Węgrzyna. Zdánlivě nenápadné až skromné dílo považujeme za jeden z výrazných objevů loňské sezóny. Kromě jemné hry s filmovou symbolikou snímek zaujme i extrémně malým počtem střihů. Divák tak nabyde dojem, že film byl natočený na „tři“ střihy. (3Kino)

Vztek zaujeme nejen formou, ale též odkazy a obsahy. Vztahuje se k práci současných médií, usilujících o senzace. K rychlé době a komunikaci na dálku. Nahlíží do roztříštěných rodin a vazeb. Nevyhýbá se ani cynismu, násilí a kolektivní ztrátě citu.

Projekce snímku Vztek se uskuteční ve velkém sále pražského kina Atlas v úterý 28. května od 20:00.

Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist