Představilo Nabarvené ptáče filmový plakát "za všechny prachy"?

Představilo Nabarvené ptáče filmový plakát "za všechny prachy"? 11 obrázků v galerii
Nabarvené ptáče - Petr Kotlár | Foto: Bioscop
Po letech příprav a náročném natáčení dospěl nový celovečerní film režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula Nabarvené ptáče do finální fáze postprodukce. Filmovou verzi známého románu, jehož autorem je polský spisovatel Jerzy Kosiński, teď představil tvůrce alespoň na filmovém plakátě, který už na některých sociálních sítích vzbudil bouřlivé diskuze.

„Nejsem na Facebooku, ale z několika stran se mi doneslo, že už jen samotný plakát podněcuje emotivní diskuze. Pokud tomu tak je, pak je to jen a jen správně,“ uvedl Václav Marhoul.

Nabarvené ptáče | Foto: Bioscop
Líbí se vám plakát k Nabarvenému ptáčeti?
Ano
Ne

O čem to je: Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů posílají rodiče svého syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá, a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svoji budoucnost... (Bioscop)

Realizace filmu Nabarvené ptáče zabrala 100 natáčecích dnů během šestnácti měsíců. Točilo se celkem ve 43 lokacích v Čechách, na Slovensku, v Polsku a na Ukrajině, a poslední, v pořadí 3 531. klapka padla 5. července 2018. Kameraman Vladimír Smutný natáčel celý film na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope.

Nabarvené ptáče - Petr Kotlár | Foto: Anton Faraonov

Hlavní roli ve válečném dramatu ztvárnil dětský herec Petr Kotlár z Českého Krumlova, který se postavil před kameru ve svých devíti letech poprvé. A rovnou se na place potkal s takovými hvězdami, jako je Harvey Keitel (Gauneři, Pulp Fiction) či Stellan Skarsgaard (Nymfomanka, Boj sněžného pluhu s mafií, Muži, kteří nenávidí ženy). Mezinárodní obsazení poté doplnili například Udo Kier (Nymfomanka, Iron Sky), Julian Sands (Muži, kteří nenávidí ženy) nebo Barry Pepper (Opravdová kuráž, Zachraňte vojína Ryana).

Film uvede do kin distribuční společnost Bioscop prvně 12. září roku 2019.

Nabarvené ptáče - Harvey Keitel | Foto: Jakub Čech
Nabarvené ptáče - Stellan Skarsgård | Foto: Jakub Čech
Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist