20.5.2019, 12:30

Kryštof Hádek o neomluvitelných činech, neuvěřitelné Jiřině Bohdalové a pravdivém pláči

Kryštof Hádek o neomluvitelných činech, neuvěřitelné Jiřině Bohdalové a pravdivém pláči 11 obrázků v galerii
Klec - Kryštof Hádek | Foto: Česká televize
Držitel dvou Českých lvů, 37letý herec Kryštof Hádek (Kobry a Užovky, 3 sezóny v pekle), se včera televizním divákům představil v drsném thrilleru Klec vedle o 51 let starší Jiřiny Bohdalové. Hádek ztvárnil roli antagonisty, který se mstí na opuštěné seniorce. Jak se mu postava Daniela hrála? A jak na něj působila tuzemská herecká legenda Jiřina Bohdalová? Nejen na to odpovídá Kryštof Hádek v následujícím rozhovoru.
Klec - Kryštof Hádek | Foto: Pavla Černá / Česká televize

Nestává se často, že byste hrál záporné postavy. Jaký je podle vás Daniel?
Rozhodně to není žádný svatoušek. Možná kdysi talentovaný kluk, který se vydal špatným směrem.

Je ta postava nejednoznačná? Dá se v ní najít klad nebo spíš lítost?
Ano, Daniel není na první pohled zločinec. Otázkou je, nakolik se jeho činy dají omluvit životní situací, výchovou a prostředím, ve kterém vyrůstal. Některé činy jsou v životě ale prostě neomluvitelné. Takže lítost by rozhodně vzbuzovat neměl. Navíc není hloupý.

Poprvé jste se před kamerou potkal s Jiřinou Bohdalovou i Jiřím Strachem. Bylo to obsazení výzvou?
S Jiřím Strachem jsem se už setkal dříve. V epizodních rolích. Takže hrát jednu z hlavních postav pod jeho vedením byl trochu splněný sen.

Jiří Strach, Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek během natáčení televizního filmu Klec | Foto: Pavla Černá / Česká televize

Klec je v podstatě filmem pro dva herce, veškerá pozornost je soustředěná na vás. Je to spíš výhoda, nebo nevýhoda nemít v zádech „zálohu“?
Nevím, jestli výhoda nebo nevýhoda. Každopádně díky tomu, že se většina filmu odehrává v jednom bytě a mezi dvěma herci, bylo čas natáčet příběh kontinuálně a ne na přeskáčku, jak to bývá většinou. Bylo to takové příjemně komorní.

Ve filmu jsou násilné scény mezi ústřední dvojicí. Jiřina Bohdalová v rozhovoru řekla, že jste se jí několikrát během zkoušek omlouval…
Až diváci film uvidí, tak snad pochopí, proč. Občas to bylo náročné, ale paní Bohdalová je prostě neuvěřitelná. Chtěl bych jednou být v takové formě jako ona.

Pro Jiřinu Bohdalovou to byla jedna z nejtěžších rolí, kterou ztvárnila. Jak to vnímáte vy?
Byl to zážitek a cenná zkušenost.

Klec - Jiřina Bohdalová | Foto: Pavla Černá / Česká televize

Film mimo jiné otevírá důležité téma důvěřivosti seniorů, samotu a podobně. Co vás konkrétně na scénáři Marka Epsteina zaujalo?
Právě téma zneužívání osamělosti a důvěřivosti starších lidí. A pak také nějaká nejednoznačnost postav. Myslím, že je to lidský příběh, který má hlavu a patu.

Ve filmu i brečíte. Asi je to klišé, ale umíte to takto na povel?
Záleží, jaký brek to má být. Někdy se snad dá věrohodně zahrát. Horší je to s tím pravdivým.

Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist