14.5.2019, 12:30

Co všechno si pro nedočkavce připravila doprovodná akce k filmu X-Men: Dark Phoenix?

Co všechno si pro nedočkavce připravila doprovodná akce k filmu X-Men: Dark Phoenix?
X-Men: Dark Phoenix | Foto: detail plakátu

Dne 13. května proběhla celosvětová X-Men akce a ani my jsme nezůstali pozadu. Naši čtenáři si mohli o vstup na tuto VIP akci zasoutěžit. Jak to vlastně všechno probíhalo, jací hosté se dostavili a co účastníkům prozradila filmová ukázka, se dočtete v následujícím článku.

Vzhledem k 19. výročí od prvního uveřejnění filmu o našich mutantských hrdinech se celosvětově konala beseda, která toto výročí oslavovala. Ani naše redakce nezůstala pozadu a akce v OC Chodov v Praze se účastnila. Přišli zajímaví hosté, pořádaly se soutěže o komiksy Marvelu, na filmové plátno se promítla exkluzivní ukázka z filmu X-Men: Dark Phoenix, který bude pro veřejnost v kinech dostupný od 6. června. Tento ústřižek všem nedočkavým divákům prozradil „Jak Jean ke svým schopnostem přišla“ a všechny navnadil, aby se přišli podívat na celý snímek. Nyní již není pochyb, že nás čekají špičkové herecké výkony, dokonalé CGI efekty a také originální a napínavý scénář.

Doprovodná akce k filmu X-Men: Dark Phoenix | Foto: Martina Hešová

V rámci akce bylo na počest výročí od prvního uveřejněného x-menovského snímku promítnuto také speciální video (X-Men: Legacy), které na všechny přítomné navalilo vlnu nostalgie, poněvadž v sobě ukrývalo veškeré flashbacky (jak na první, tak i na novější filmové snímky této komiksárny). Věrní fanoušci této nikdy nekončící série si tak mohli pohladit dušičky a ty, kteří se doposud s filmy ani seriály nesetkali, to alespoň uvedlo do kontextu.

Doprovodná akce k filmu X-Men: Dark Phoenix | Foto: Martina Hešová

Nechyběli ani cosplayeři, kteří celou akci doprovázeli. Podařilo se nám vyzpovídat samotnou Jean Greyovou (Tyna Cosplay), která o sobě prozradila, že její životní láskou není nikdo jiný než Scott Summers. Myslím, že tato dvojka je vskutku povedená a doufám, že bude romance ve filmu viditelná tak, jak si zaslouží. Wolverin, který se dostavil také, aby zavzpomínal na své slavné časy, se podělil o své mutantské schopnosti s účastníky akce, a tak si mohli vyzkoušet jaké to je být nejznámějším a nejslavnějším mutantem.

Tyna Cosplay a Wolvie Cosplay | Foto: Martina Hešová

Přítomen byl i grafik, který během dvouhodinové akce maloval na plátno, a v závěru si mohli účastníci toto mistrovské dílo prohlédnout. Nechyběly ani soutěže o komiksy od Marvelu. Děti dostaly komiksy jen kvůli tomu, že došly. Moderátoři jim tímto milým gestem vyjádřili jejich podporu ve čtení a rozvíjení jejich lásky ke komiksovému fandomu.

Grafické zpracování plakátu v jeho počátcích | Foto: Martina Hešová

Na besedu se dostavil také youtuber Honza Potměšil, kterého na YT můžete znát pod kanálem s názvem Videa Honzy Potměšila, který zde přednášel na téma historického kontextu X-Menů. Tato prezentace byla velmi zajímavá; nejen, že nám přiblížila informace ohledně zrodu samotné Dark Phoenix, ale také nám prozradila, kdo byl vlastně jejím tvůrcem. Tím nebyl nikdo jiný než Stan Lee.

Stan Lee | Foto: Martina Hešová

Organizace akce byla skvělá, program zajímavý a kolektiv naprosto špičkový. Určitě pro film nadchla nejen mě, ale také všechny ostatní účastníky.

Tyna Cosplay a Wolvie Cosplay | Foto: Martina Hešová
Tyna Cosplay alias Dark Phoenix | Foto: Martina Hešová
-
-
Související filmy: X-Men: Dark Phoenix
Související osoby: Stan Lee

Související články:

X-Men: Dark Phoenix: Finální trailer na konec jedné velké komiksové éry

Psal se rok 2000 a první X-Meni právě světu dokázali, že lze natočit komiksový film s prokreslenou psychologií postav. A jako bonus Hugh Jackman v roli...

Trailer: X-Men: Dark Phoenix přinesou pořádně temnou superhrdinskou podívanou

Ne a nedají nám pokoj. I letos vstoupí do světových (a českých) kin hned několik očekávaných blockbusterů s komiksovými superhrdiny. Vedle finále s...

Retro recenze: X-Men: Budoucí minulost - Nejosudovější bitva mutantů začíná

Dnes večer si můžete v televizi pustit dobrodružné fantasy se zmutovanými hrdiny X-Men v hlavních rolích. Při té příležitosti otevíráme původní recenzi...

Je to oficiální. Disney získá práva na X-Meny a Deadpoola

Asi před půl rokem ohlásilo studio Disney, že by rádo odkoupilo většinu filmového majetku od společnosti 21th Century Fox, v rámci čehož by došlo i ke...

Recenze: X-Men - První třída

Vracíme se na začátek. Tehdy nebyl žádný Profesor X, ani Magneto. Jmenovali se Charles Xavier a Erik Lehnsherr. A byli nejlepšími přáteli.

Ankety

Těšíte se na nového Batmana?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: