10.5.2019, 09:00

Trailer: "Nezfilmovatelný komiks" se představuje v seriálu od HBO

Trailer: "Nezfilmovatelný komiks" se představuje v seriálu od HBO
Watchmen | Foto: HBO

Kultovní Watchmeni z pera Alana Moora léta platili za nezfilmovatelné dílo. Zack Snyder v roce 2009 svou adaptací dokázal, že je na filmové plátno převést lze (a dokonce velmi dobře), ale předloha byla přeci jen pro jeden film příliš komplexní.

Ostatně, i Snyderův film funguje mnohem lépe ve tří a půl hodinové verzi. Terry Gilliam, který se o adaptaci neúspěšně pokoušel koncem osmdesátých let, v roce 2000 prohlásil, že by byl pro Watchmeny nejlepší formát pětidílné série. V HBO se rozhodli jeho teorii vyzkoušet v praxi, namísto pěti epizod nás ale čeká deset dílů z tvůrčí mysli Damona Lindelofa (seriál Ztraceni).

Jak budou seriáloví Watchmeni vypadat, to naznačuje první teaser trailer:

Inu, zatím to vypadá tak nějak... fádně. V HBO se do komiksových vod v rámci seriálové tvorby pouští poprvé a minimálně podle prvních záběrů to vypadá, že se chce stanice vizuálně držet při zemi. Není to nutně ke škodě, ale Snyderův film nastavil (pokud jde o technické zpracování) laťku hodně vysoko, tak doufejme, že seriál nebude působit jen jako chudý příbuzný.

V obsazení se diváci mohou těšit na Jeremyho Ironse, Dona Johnsona, Tima Blakea Nelsona, Frances Fisher, Louise Gossetta Jr. nebo Reginu King.

Watchmeni zatím nemají datum premiéry, vysílat by se měli ještě letos.

Watchmen | Foto: HBO
-
-

Související články:

Tvůrce velebeného Černobylu hovoří o vzniku temné série

Premiéru seriálového Černobylu na HBO nedoprovázel žádný velký velký humbuk. V éře Hry o trůny se jevil pětidílný příběh o nechvalně proslulé jaderné...

(Ne)oblíbení superhrdinové se vrací. Watchmeni se dočkají vlastního seriálu od tvůrce Ztracených

Watchmen – Strážci je komiks z roku 1986, pojednávající o skupince nezvyklých superhrdinů, operujících během hrozby nukleární války se Sovětským svazem...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: