7.5.2019, 15:54

Brzy v kinech: Co má společného uprchlická krize a 2. světová válka?

Brzy v kinech: Co má společného uprchlická krize a 2. světová válka? 9 obrázků v galerii
Tranzit | Foto: Marco Krüger © Schramm Film
Německý režisér Christian Petzold hledá odpovědi na otázky evropské migrace a identity. Drama "Tranzit" pojímá dost neobvykle, když na něj navléká historickou linku německé okupace Francie z období druhé světové války. Pochopíme tak lépe složitosti současného světa?

O čem to je: Německý režisér Christian Petzold ve filmu Tranzit prozkoumává fantomy evropské migrace a identity. Jeho neobvykle pojatý film s řadou melodramatických i politických motivů zasazuje příběh z doby německé okupace Francie do současných reálií. Hlavní postavou filmu je Georg, který postupně přijímá totožnost lidí, se kterými ho tragické okolnosti seznamují. To mu sice umožňuje dostat víza a odplout jednou z posledních lodí, které Marseille opouštějí, ale spolu s tím na sebe bere i některé tíživé důsledky. V Marseille totiž nachází „svou“ ženu, kterou zná jen z dopisu. Vezme na sebe s novou identitou i nový vztah a novou budoucnost? (Film Europe)

V hlavních rolích Tranzitu vystupují výrazní němečtí herci mladé generace, kteří se již stihli uplatnit i v mezinárodních projektech - Paula Beer (Nikdy neodvracej zrak) a Franz Rogowski (Láska mezi regály).

Film Tranzit se představil v premiéře na loňském festivalu v Berlíně, kde vzbudil pozornost a vyvolal diskusi. V klasické české kinodistribuci snímek bude počínaje 9. květnem 2019.

Tranzit | Foto: Schramm Film
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články