30.4.2019, 06:00

Oslava Vetřelce sérií šesti krátkých filmů - který je ten nejlepší?

Oslava Vetřelce sérií šesti krátkých filmů - který je ten nejlepší?
Alien: Harvest | Foto: 20th Century Fox

Studio Fox postupně vypustilo ke 40. výročí kultovního Vetřelce šest krátkých filmů, které si mohou milovníci vesmírného zabijáka pustit online zdarma. V dnešním článku vám přinášíme celou kolekci pěkně na jednom talíři.

Pro fanoušky to nakonec dopadlo dobře. Z šesti vypuštěných kraťasů je jen jeden opravdu slabý (ale nebudeme kvůli anketě na konci napovídat), ostatní se mohou pochlubit minimálně solidní atmosférou a sem tam dokonce přihodí i překvapivou pointu (Specimen), případě zajímavou zápletku (Alone).

Nebudu to dále zdržovat - tady máte všechny kraťasy k výročí Vetřelce:

Alien: Containment

Čtyři přeživší uvíznou v únikovém modulu poté, co neznámá nákaza vedla k destrukci jejich lodi. Ze střípků vzpomínek se snaží poskládat obrázek o tom, co se stalo. Brzy si ovšem uvědomí, že nemohou jeden druhému věřit.

Alien: Specimen

Během noční směny na vesmírné kolonii uvízne Julie společně se svým psem ve skleníku. Zatímco se zoufale snaží dovolat pomoci, tajemný mimozemský exemplář hledá hostitele. A ona je přímo ideální kandidát.

Alien: Night Shift

Poměrně obyčejná noční služba několika lidí ve skladu zásob se fatálně změní ve chvíli, kdy se jednomu z nich udělá z nenadání zle.

Alien: Ore

Skupinka horníků dolujících platinovou rudu na kolonii Bowen’s Landing se musí jednoho večera postavit nečekanému vražednému nepříteli.

Alien: Harvest

Přeživší členové posádky poškozeného plavidla mají poslední minuty na to, aby se dostali do záchranného modulu a bezpečně odletěli pryč. Spoléhající se na detektor pohybu věří, že překonají nepřítele schovávajícího se ve stínech. Skutečné nebezpečí však mají celou dobu na očích.

Alien: Alone

Hope, osamělý člen posádky opuštěné nákladní lodi Otranto, se již rok snaží sebe i loď, v níž přežívá, udržet pohromadě. Když objeví skrytý náklad, nečekaného přeživšího společníka, odhodlá se k riskantnímu kroku.

Tak co speciální šestici říkáte? Níže vyberte film, který vás oslovil nejvíce!

Který z šestice kraťasů ke 40. výročí Vetřelce se vám líbil nejvíce?

  • Containment
  • Specimen
  • Night Shift
  • Ore
  • Harvest
  • Alone
Alien 40th Anniversary Short Films | Foto: 20th Century Fox
-
-

Související články:

Vetřelec: Podívejte se zdarma na unikátní divadelní verzi

Před pár týdny fanoušci Vetřelce zjistili, že se k letošním oslavám jejich oblíbeného fenoménu přidali i studenti The North Bergen High School v americkém...

Vetřelec slaví 40. výročí šesticí krátkých filmů, podívejte se na první

Kultovní sci-fi Ridleyho Scotta letos slaví 40 let a to nemohlo zůstat bez odezvy. Už jsme dostali mobilní hru Alien: Blackout, následně přišel animovaný...

Vetřelec: Covenant - Noomi Rapace měla původně ve filmu mnohem větší roli

Vetřelec: Covenant dopadl... rozporuplně. Nepatřím k těm, kteří by film nesnášeli (naopak si myslím, že má v sobě hodně dobrého), ale rozhodně je na něm co...

Vetřelec skřípe zuby: špatné zprávy z jeho universa nekončí

Takže si to shrneme. Vetřelce 5, kterým chtěl Neill Blomkamp navázat se Sigourney Weaver na první dva díly, studio zatrhlo. Pokračování Covenanta se zřejmě...

Vetřelec: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší

Vetřelčí fenomén je na rozcestí - Covenant nevydělal tolik, kolik se čekalo a nyní studio váhá, jak se sérii do budoucna naložit. My jsme se toho rozhodli...

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: