X-Men: Dark Phoenix - další superhrdinské komiksové finále na obzoru?

X-Men: Dark Phoenix - další superhrdinské komiksové finále na obzoru? 8 obrázků v galerii
X-Men: Dark Phoenix | Foto: 20th Century Fox
A už je to tady zase. Mnozí fanoušci se ani neoklepali z Endgame a už na ně útočí další filmový komiks, X-Meni. Dark Phoenix by dle dostupných informací podobně jako Avengers: Endgame uzavřít jednu kapitolu. Pojďte se na film, který bude mít v českých kinech premiéru 6. června 2019, náležitě připravit.

O čem to je: Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

X-Men: Dark Phoenix by dle řady odkazů a zpráv mohli uzavřít jednu komiksovou éru. Proč? Z prozaicky-obchodních důvodů. Značka se od studia 20th Century Fox přesunula k Disneymu, který vládne Marvelu a snímkem Avengers: Endgame předznamenal konec třetí fáze MCU (Marvel Cinematic Universe). Očekává se tedy restart, přeobsazení herců a zapojení X-Menů do marvelovské stáje.

Jste fanoušky X-Menů? Máte rádi comicsy, kostýmové (cosplay) akce a chtěli byste se setkat s lidmi, jejichž život je nebývalou měrou prosycen X-Meny a jejich příběhy.

Ve spolupráci s distribuční společností CinemArt, která Dark Phoenixe do českých kin uvede, přinášíme soutěž o 3x2 vstupenky na květnový "dýchánek" všech X-Meních fanoušků. Event se uskuteční 13. května v Praze od 17:00 (Obejvák v OC Chodov), bude určen pouze zvaným hostům, zúčastní se ho cosplayeři, odborník na comicsy a vy si užijete bohatý doprovodný program, jehož součástí bude promítání exkluzivních ukázek z připravovaného filmu.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Do čtvrtku 9. května do 16:00 napište 3 nové komentáře k filmům z databáze Kinobox.cz (delší než 250 znaků) a na e-mail soutez@kinobox.cz (předmět: "Xmen") zašlete váš nick name. 3 vylosovaní obdrží po dvou vstupenkách na akci.

Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist