6.5.2019, 17:00

X-Men: Dark Phoenix - další superhrdinské komiksové finále na obzoru?

X-Men: Dark Phoenix - další superhrdinské komiksové finále na obzoru?
X-Men: Dark Phoenix | Foto: 20th Century Fox

A už je to tady zase. Mnozí fanoušci se ani neoklepali z Endgame a už na ně útočí další filmový komiks, X-Meni. Dark Phoenix by dle dostupných informací podobně jako Avengers: Endgame uzavřít jednu kapitolu. Pojďte se na film, který bude mít v českých kinech premiéru 6. června 2019, náležitě připravit.

O čem to je: Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

X-Men: Dark Phoenix by dle řady odkazů a zpráv mohli uzavřít jednu komiksovou éru. Proč? Z prozaicky-obchodních důvodů. Značka se od studia 20th Century Fox přesunula k Disneymu, který vládne Marvelu a snímkem Avengers: Endgame předznamenal konec třetí fáze MCU (Marvel Cinematic Universe). Očekává se tedy restart, přeobsazení herců a zapojení X-Menů do marvelovské stáje.

Jste fanoušky X-Menů? Máte rádi comicsy, kostýmové (cosplay) akce a chtěli byste se setkat s lidmi, jejichž život je nebývalou měrou prosycen X-Meny a jejich příběhy.

Ve spolupráci s distribuční společností CinemArt, která Dark Phoenixe do českých kin uvede, přinášíme soutěž o 3x2 vstupenky na květnový "dýchánek" všech X-Meních fanoušků. Event se uskuteční 13. května v Praze od 17:00 (Obejvák v OC Chodov), bude určen pouze zvaným hostům, zúčastní se ho cosplayeři, odborník na comicsy a vy si užijete bohatý doprovodný program, jehož součástí bude promítání exkluzivních ukázek z připravovaného filmu.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Do čtvrtku 9. května do 16:00 napište 3 nové komentáře k filmům z databáze Kinobox.cz (delší než 250 znaků) a na e-mail soutez@kinobox.cz (předmět: "Xmen") zašlete váš nick name. 3 vylosovaní obdrží po dvou vstupenkách na akci.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král
Související filmy: X-Men: Dark Phoenix, Avengers: Endgame
Související osoby: Sophie Turner, Jessica Chastain

Související články:

Reportáž: Iron Man a Kapitán Amerika získali rukavice nekonečna a uvedli vesmír po Thanosově běsnění do pořádku

Na včerejší dlouho očekávané premiéře "Avengers: Endgame" bylo horko. Malinké prostory před kinem byly plné komiksových fanoušků, celebrit, novinářů, ale i...

Cheap Cosplay Guy vtipně dokazuje, že filmový kostým jde udělat za pár korun

Cosplay není levná legrace. Pokud je ale fanoušek dostatečně zapálený a umí improvizovat, může přijít i s hodně levným řešením. Jako Anucha “Cha” Saengchart.

Deset let uteče jako voda. Jak se nám za tu dobu změnily filmové postavy?

Možná jste v minulých dnech zaznamenali na sociálních sítích další vlnu šílenství v podobě tzv. desetileté výzvy označované hashtagem #10yearchallenge...

Téma: Základní tipy pro výrobu kvalitního cosplaye

Udělat cosplay, no jo, co to ale vlastně všechno obnáší? Vygooglit si obrázek postavy? Následně nakouknout na eBay, vyhledat si co nejlevnější hotový...

Přijde vám časová linka X-Menů matoucí? Tak se na ni podíváme podrobně!

Do jisté doby bylo pochopení časové linky slavné komiksové série vcelku prosté a jednoduché, ovšem film X-Men: Budoucí minulost (2014) způsobil podobný...

Ankety

Líbí se vám plakát k Nabarvenému ptáčeti?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: