Contact in the Desert: UFO nejen v kalifornské poušti, ale i na Šumavě

Contact in the Desert: UFO nejen v kalifornské poušti, ale i na Šumavě 10 obrázků v galerii
Lidé oplývají oproti dalším živočichům planety Země mimořádnou inteligencí. Jsme ovšem s podobnou výbavou ve Vesmíru sami? Převyšuje nás "někdo" nebo "něco"? Otázka, která dráždí a vybízí k řadě diskusí napříč národnostmi, kulturami a profesemi. Mimozemské entity a UFO hrají významnou roli též na poli filmu či dokumentu; sci-fi žánr patří dlouhá desetiletí k jedněm z nejvyhledávanějších. Brzy se mezi ty, kteří se pokusí divákům představit nové souvislosti, zařadí čeští filmaři. Dokumentaristé budou mimo jiné natáčet i na hvězdně obsazené ufologické konferenci v kalifornské poušti.
Erich von Däniken | Foto: VAC

Contact in the Desert bude probíhat mezi 31. květnem a 3. červnem 2019 v Indian Wells v Kalifornii a pořadatelé tohle "dostaveníčko" vědců a badatelů anoncují jako "Woodstock pro ufology". Zúčastní se například Erich von Däniken, Giorgio Tsoukalos, Nassim Haramein, Linda M. Howe, George Noory, David Wilcock a celá řada dalších.

Česká produkční společnost VAC - Vachler Art Company se po cyklech TOP 10 Secrets and Mysteries (dvě sezóny, chystá se třetí) a TOP 10 Architecture v nové dokumentární mini-sérii zaměří právě na UFO a mimozemštany. Titul, který vzniká nejen pro celosvětovou síť on-line filmů a seriálů Netflix, ponese název TOP Secret UFO Project: Declassified a v šesti dílech se bude zabývat tajnými projekty spojenými s pozorováním UFO a řadou konkrétních incidentů na území USA, Jižní Ameriky, západní Evropy, Asie či Ruska.

Petr Vachler

"Před dvěma lety jsem UFO osobně viděl za bílého dne na padesátimetrovou vzdálenost spolu s další desítkou lidí. Šumava je oblíbeným místem mimozemských civilizací. Čili je to asi kauzální věc, že teď jedeme nejen do USA ptát se uznávaných osobností na jejich pohled na UFO a vše s tím spojené," říká producent a režisér dokumentární mini-série Petr Vachler. Zároveň dodává: " Nejsme tu sami, to bylo hodně troufalé tvrzení. Možná jsou rozdíly mezi námi a jinými bytostmi tak velké, že oni jen uznávají naši existenci, stejně jako my respektujeme tu jejich. Mnozí nás prý vidí tak, jako my vidíme třeba psy nebo kočky. Stojí to za kontakt? Záleží jen na důvodu, proč. Buď že jsme nebezpeční, nebo že stojí spolupráce za to. Strach to vše jen oddaluje. Uvidíme, co natočíme na různých místech světa."

Vojtěch Filčev

S čím filmový štáb do kalifornské pouště vyráží? Vojtěch Filčev, druhý z režisérů cyklu, dodává. "Nepřineseme kousky létajícího talíře, budeme se ale snažit nahlédnout na fenomén UFO z jiného pohledu, chceme být současní, chceme popisovat historickou zkušenost pomocí dnes dostupných metod a technologií. Nebudou to naše vize, ale vize našich respondentů, ufologů, kteří zastávají určitou teorii a neměli možnost ji prokázat. Z různých důvodů."

Jan Stehlík

Dle scenáristy a dramaturga dokumentárního cyklu Jana Stehlíka je v dnešní době těžké přijít s novými informacemi k tématu. Přidanou hodnotu však mohou mít úhly pohledu na věc. "Nové může být vědomí souvislostí. To může vytvořit originální pohled na celou problematiku. A v tom cítím potenciál i našeho cyklu."

Kalifornská konference Contact in the Desert bude mimořádná tím, že na ni vystoupí řada těch, kteří mají zkušenost s pozorováním UFO a přítomností mimozemských entit na Zemi. Řada z nich promluvila po desetiletích mlčení a prolomila tím tabu a citlivé informace z utajovaných projektů.

Odborným poradcem dokumentární cyklu TOP Secret UFO Projects: Declassified budou z české strany například autor knihy "Setkání čtvrtého druhu" Karel Rašín nebo tuzemský ufolog Sueneé, mimo jiné překladatel a vydavatel knihy Stevena M. Greera "Mimozemšťané". V té nechává řada severoamerických pamětníků nahlédnout do tajných projektů druhé poloviny minulého století.

Sueneé

Proč se dle Sueneého rozhodli promluvit? "Mnozí říkají autorovi knihy na rovinu: Tohle si nechci vzít do hrobu. Veřejnost by o tom měla vědět!” A dalším faktem je, že politická i společenská situace se změnila. Jsou tu tlaky zájmových skupin, které chtějí, aby pravda vyšla najevo, prostě proto, že aktuální stav je dlouho neudržitelný. Někdo to přirovnal k potápějícímu se Titaniku, na kterém se do poslední chvíle tančí a hraje hudba."

Otázky kolem UFO a přítomnosti mimozemšťanů tedy nesouvisejí s ničím menším než se zachováním existence na Zemi. Ať už nový cyklus TOP Secret UFO Projects: Declassified přinese jakkoliv "ohromující" informace a souvislosti, bude o poznání důležitější, jak s nimi lidstvo naloží. Éra mlčení a utajování ale, zdá se, skončila.

TOP Secret UFO Projects: Declassified
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články