25.4.2019, 11:00

Sen všech fanoušků Šíleného Maxe se již brzy stane skutečností

Sen všech fanoušků Šíleného Maxe se již brzy stane skutečností
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) - Tom Hardy a Charlize Theron | Foto: Warner Bros.

Čtyři filmy série Šílený Max plné nespoutané energie a jejich legendami opředený hrdina již tuto sobotu 27. dubna ovládnou pražské kino Aero. S úderem čtvrté začíná projekce prvního dílu série z roku 1979, jehož premiéra proběhla právě před 40 lety.

Nejnovější, tedy čtvrtý film série ověnčený šesti Oscary Šílený Max: Zběsilá cesta (2015), skončí až po půlnoci. Fanoušci postapokalyptického žánru a režiséra a scenáristy George Millera tak mohou zažít filmový maraton, jaký tu dlouho nebyl – celkem 540 minut mimo realitu všedních dní.

„Spíše, než jeden pokračující příběh představuje série Šílený Max čtyři uhrančivé a osobité variace na téma hrdiny, postapokalypsy, sváru temnoty a naděje, ale také silných žen i samotných důvodů, které člověka nutí bojovat,“ říká ředitel Aera Jiří Flígl.

Šílený Max (1979) v podání Mela Gibsona | Foto: Maraton série Šílený Max

Pro čtyři snímky Šíleného Maxe se nabízelo udělat v kině speciální celodenní maraton, aby diváci nezůstali ochuzeni o velkolepou atmosféru společného sdíleného zážitku, kterou filmové maratony rozhodně jsou. „Strhující akční sekvence, fascinující výprava – to vše konečně soustředěné do jednoho dne a rozprostřené na velké plátno. Bude to zkrátka nádherný den,“ těší se Flígl, který v Aeru navázal na sérii projekcí kultovních filmů nazvanou Legendy v Aeru či zavedl nový cyklus Mistři animace.

Maraton série Šílený Max | Foto: Štěpánka Jislová

PROGRAM

16.00 Šílený Max
18.00 Šílený Max 2 - Bojovník silnic
20.30 Šílený Max a Dóm hromu
23.00 Šílený Max: Zběsilá cesta

Ve spolupráci s organizátory sobotní akce pořádáme soutěž o 3 vstupenky na maratón Šíleného Maxe.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Do tohoto pátku 26. dubna do 11:00 napište 3 nové komentáře k filmům z databáze Kinobox.cz (delší než 250 znaků) a na e-mail soutez@kinobox.cz (předmět: "MAX") zašlete váš nick name. 3 vylosovaní obdrží po vstupence na kompletní sobotní program.

Cena za celý filmový maraton činí 320 korun. Vstupenky na jednotlivé filmy pořídíte za 130 korun. Sobotní událost Maraton série Šílený Max a další informace najdete na tomto odkazu.

-
-

Související články:

Šílený Max: Zběsilá cesta - speciální černobílá verze má konečně datum vydání

Před více jak rokem nám režisér George Miller slíbil speciální černobílou verzi Šíleného Maxe: Zběsilé cesty na Blu-ray. Od té doby se nic nedělo.

Kolik dílů Šíleného Maxe nás ještě čeká a kdy přijdou do kin?

Nový Šílený Max sice nevydělal v kinech tolik, aby se mohl označit za megahit (374 milionů celosvětově je "jen" adekvátní na rozpočet 150 mega), ve hře...

Recenze: Šílený Max: Zběsilá cesta - nejzásadnější akční film od kultovního Matrixu

Písek. Je všude. Celý svět jím byl pohlcen. Zůstalo jediné místo, kde je trochu zeleně - Citadela. Té vládne tyran Immortan Joe. A právě mu něco vzali...

Co mají společného Mad Max a Elton John?

Před rokem do kin dorazilo odvážné životopisné drama Liberace! (2013) Stevena Soderbergha, kde si slavného showmana, uživatele drog a homosexuála zahrál...

Blu-ray: Trilogie Šílený Max s mladým Melem Gibsonem na cestě pomsty (recenze)

Bývaly doby, kdy byl Mel ještě bez vrásek, režijních zkušeností a výhružných telefonátů své manželce. Bývaly doby, kdy byl Šílený Max. Slavná australská...

Ankety

Líbí se vám filmový David Bowie?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: