29.4.2019, 18:00

Natáčení s opravdovými bílými lvy? Žádná legrace!

Natáčení s opravdovými bílými lvy? Žádná legrace!
Mia a bílý lev | Foto: Studiocanal GmbH

Do českých kin zamířilo rodinné dobrodružství Mia a bílý lev o přátelství malé holky a vzácného bílého lva. Zatímco Avengers a velká většina filmů dnes oplývá digitálními triky, herci hrají před zeleným pozadím a objímají místo zvířat plyšové náhražky, tvůrci filmu Mia a bílý lev zvolili opačnou cestu.

Výjimečný film z africké přírody vznikal plné tři roky a během nich se z filmového příběhu stal skutečný. Jedinou možností, jak film natočit bez filmových triků, totiž bylo, aby spolu malí bílí lvi a dětští herci vyrůstali a stala se z nich jedna smečka. Přípravy a natáčení probíhalo pod dohledem "Zaříkávač lvů" Kevina Richardsona. "My všichni jsme se ke lvím predátorům přiblížit nemohli, museli jsme mít nějakou ochranu. Kevin a herci ano, ti s nimi mohli dělat cokoliv. Byli se lvy jedna rodina a měli tu nejsilnější ochranu: lásku... Bylo to úžasné... Mohli s nimi dělat cokoliv kdekoliv, být s nimi. My ostatní jsme museli myslet na to, že točíme s divokými zvířaty a predátory, museli jsme mít nějakou ochranu, držet se za plotem. Ale oni tři měli to nejdokonalejší zabezpečení. Lásku," líčí režisér Gilles de Maistre.

Režisér Gilles de Maistre má za svoji hranou i dokumentární tvorbu řadu ocenění včetně dětské ceny a ceny diváků z Cannes. Nápad na film Mia a bílý lev získal při natáčení dokumentu o přátelství zvířat a lidí v Africe.

Maminku hlavní hrdinky hraje Mélanie Laurent známá z filmu Hanebný pancharti. „Bylo to jako sen. Až budu stará, budu moci říct, že jsem točila v Africe s bílými lvi a sledovala je vyrůst. Jednou jsme byli venku, nalevo od nás žirafy, napravo nosorožci a najednou se země začala třást. Viděli jsme běžet stádo slonů. Nádhera. Nemohla jsme přestat plakat dojetím.

Oficiální text distributora: Král přírody, majestátný lev jako ten nejlepší kamarád a domácí mazlíček? Proč ne? Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Charlieho. Během pár dalších let se z nich stanou nerozluční přátelé, parťáci na celý život, jejichž pouto a láska stírá rozdíl mezi světem lidí a zvířat. Z mláděte ale vyroste opravdové zvíře, z roztomilého lvíčka se stane skutečný úžasný silný lev. A Mia zjistí, že rodinné farmě se zase tak dobře nedaří a táta musí obětovat jejího jedinečného bílého lva jako trofej pro lov turistů. Mia a bílý lev nemají jinou možnost, než utéct, a vydat se spolu na úžasnou cestu do africké savany, aby v divočině daleko od pušek lovců našli pro Charlieho bezpečné místo a lví království. Přátelství totiž není jenom slovo, ale závazek a opravdové dobrodružství.

Mia a bílý lev | Foto: Studiocanal GmbH
Mia a bílý lev | Foto: Studiocanal GmbH
-
-
Servus
Autor:
Servus
Související filmy: Mia a bílý lev, Hanebný pancharti
Související osoby: Mélanie Laurent, Gilles de Maistre

Související články:

Brzy v kinech: Lev jako nejlepší domácí mazlíček?

25. dubna 2019 bude mít v českých kinech premiéru rodinný film "Mia a bílý lev". Přinášíme pozvánku na příběh pojednávající o nezvyklém přátelstvím dívenky...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: