16.4.2019, 07:00

Další výroční vetřelčí kraťas je venku. Stojí za zhlédnutí?

Další výroční vetřelčí kraťas je venku. Stojí za zhlédnutí?
Alien: Night Shift | Foto: 20th Century Fox

Máme za sebou dva kraťasy. Obstojný úvodní Containment, v němž v rámci vesmírné lodi filmaři vzdávali hold nejen Vetřelci, ale též kultovní Věci, a výborný Specimen z minulého týdne, který vyjma skvělé režie nabídl i překvapivou pointu.

Nejnovější kraťas nese název Night Shift (Noční směna) a je příběhem několika lidí, kteří pracují ve skladu zásob a jejich poměrně běžná práce se fatálně změní ve chvíli, kdy se jednomu z nich udělá zle (asi tušíte, proč):

Jakkoli bych rád našel slova chvály, protože podobným nadšeneckým projektům fandím (a je jenom dobře, že se studio Fox pustilo do oslav ve velkém a vybralo k projektu šestice oslavných kraťasů nadějné mladé filmaře), nejnovější přírůstek je nejen jednoznačně nejslabší, ale i zbytečný. Nejenže mu chybí jediný nápad nebo prvek překvapení, i režijně tu není nic, co by stálo za zmínku. Doufejme, že zbylým třem kraťasům se povede lépe.

Všechny kraťasy budou postupně vypuštěny ke zhlédnutí zdarma a to do 26. dubna, kdy se slaví Alien Day. Datum si fanoušci vybrali proto, že posádka lodi Nostromo poprvé přišla do kontaktu s Vetřelcem na planetě LV-426.

Alien 40th Anniversary Short Films | Foto: 20th Century Fox
-
-

Související články:

Další vetřelčí kraťas je online a tenhle by si rozhodně zasloužil celovečerní verzi

Čtvrtý z celkem šesti kraťasů, které vznikly k 40letému výročí kultovního Vetřelce, je venku. A i když nenabízí nic originálního, fanoušky série maximálně...

Další kraťas z vetřelčího universa je venku. A tenhle fanoušky hodně potěší!

Studio Fox se (mimo jiné) rozhodlo letošní kulaté výročí Vetřelce Ridleyho Scotta (je mu neskutečných čtyřicet let) oslavit šesticí krátkých hraných filmů.

Vetřelec slaví 40. výročí šesticí krátkých filmů, podívejte se na první

Kultovní sci-fi Ridleyho Scotta letos slaví 40 let a to nemohlo zůstat bez odezvy. Už jsme dostali mobilní hru Alien: Blackout, následně přišel animovaný...

Vetřelec: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší

Vetřelčí fenomén je na rozcestí - Covenant nevydělal tolik, kolik se čekalo a nyní studio váhá, jak se sérii do budoucna naložit. My jsme se toho rozhodli...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: