14.4.2019, 18:00

Vrátí se Alicia Vikander jako vykradačka hrobů Lara Croft?

Vrátí se Alicia Vikander jako vykradačka hrobů Lara Croft?
Tomb Raider | Foto: Warner Bros.

Minulý rok to v kinech znovu zkusila Lara Croft, tentokrát s oscarovou tváří Alicie Vikander. Výsledkem byla jedna z těch lepších adaptací herních hitů, v amerických kin film ale nijak neoslnil - vydělal pouhých 58 milionů, přičemž stál 94.

Jediné, co mohlo restartovaného Tomb Raidera zachránit, byl zbytek světa. A tam si nová Lara vedla naopak hodně slušně - z ostatních trhů přiteklo 216 milionů dolarů. Celkové skóre 274 milionů je - vzhledem ke zmíněnému rozpočtu - nevděčné číslo. Na zaplácnutí nákladů by totiž mělo stačit, je ale otázkou, jestli budou studia dostatečně motivována k natočení pokračování.

Společnostem MGM a Warner Bros. podle všeho vyšlo, že se dvojka vyplatí, neboť najali Amy Jump (Křížová palba), aby napsala scénář. Ten je navíc již hotový a Vikander si ho velmi pochvaluje. Nic dalšího o filmu v tuhle chvíli nevíme, pokud je ale vše v natolik pokročilé fázi vývoje, studia nejspíš s první klapkou otálet nebudou. Do kin by se Lara mohla vrátit někdy příští rok.

Tomb Raider | Foto: Forum Film
Tomb Raider | Foto: Forum Film
-
-
Související filmy: Tomb Raider, Free Fire
Související osoby: Amy Jump, Alicia Vikander

Související články:

Recenze #2: Tomb Raider - konečně pořádná adaptace herní klasiky

Herním adaptacím se nedaří a obvykle za to může jedna jediná věc: nedostatečné respektování předlohy. Nový Tomb Raider, naštěstí, není ten případ.

Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?

Poté, co jsem viděl v kině nového Tomb Raidera (k němuž se snad o víkendu dostanu v samostatné recenzi), nedalo mi to a po příchodu domů jsem si dopřál...

Lara Croft se sice v Americe nechytá, přesto je na úspěšnou sérii zaděláno

Zase to tak úplně nevyšlo. Filmová studia doufají, že vytvoří u adaptací videoher stejný zájem, jaký se povedl u komiksů. A ne, ani tentokrát se zázrak nestal.

Recenze: Tomb Raider - nová Lara Croft útočí na diváky. Dokáže to bez ikonického copu, bujného poprsí a pistole?

Lara Croft(ová) (Alicia Vikander[ová]) se potlouká bez peněz Londýnem a živí se jako messenger, protože odmítá podepsat prohlášení o tom, že její otec, sir...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: