15.4.2019, 10:00

Jak se baví anime postavy v našem světě? Podívejte se na pár zábavných ukázek

Jak se baví anime postavy v našem světě? Podívejte se na pár zábavných ukázek
Naruto | Foto: Pierrot

Anime je název pro žánr japonského animovaného seriálu či filmu. Za posledních dvacet let procestovalo celý svět a získalo si milióny fanoušků, kteří jsou zapálení nejen do jeho sledování, ale také do vytváření kostýmů a následně i vtipných či epických videí, se kterými se dělí s ostatními fanoušky na YouTube.

Tato fanouškovská amatérská videa se dělí na nespočet žánrů, od romantik až po komedie, drama nebo třeba sci-fi. Vybrala jsem si pro vás pár z těch nejlepších, která vám jistě zůstanou dlouho v paměti. Fanouškům těchto japonských fandomů se zkrátka meze nekladou. Ve videích nejde ani tak o to ukázat co nejlepší kostým, nýbrž o zábavu, která je pro jakýkoliv koníček tím nejdůležitějším.

Začneme něčím pomalejším, zamilovanějším a tanečním. Toto Cosplay Music Video, ve zkratce CMV, jak se těmto fanouškovským videím obecně říká, je na motivy anime Yuri on Ice. Tento japonský kreslený seriál nám otevírá svět krasobruslení, s několika hlavními hrdiny prožíváme jejich zkušenosti z krasobruslařských tréninků a soutěží, v neposlední řadě jejich romance. Tyto dvě talentované slečny natočily krátké video, ve kterém nechybí jak krasobruslařský talent, tak romantická gesta.

Na druhém videu bych vám chtěla ukázat něco akčnějšího. Podíváme se na souboj dvou ninjů z jednoho nejvíce populárních anime – Naruto. Toto CMV si pro svou epičnost, atletické dovednosti všech cosplayerů a práci s postprodukcí zaslouží velký obdiv.

Fanoušci si své herecké dovednosti ale nemusí vybíjet jen při natáčení na kamery, na každém festivalu existují takzvané cosplay soutěže, kde porotci hodnotí nejen kvalitu kostýmů, ale také herecké výkony. V tomto případě se dá takový výstup považovat za jistý divadelní žánr a jak už tomu v dnešní době je, čím víc se lidé smějí, tím líp. Tato skupinka švédských cosplayerek, které se rozhodly divákům ukázat něco málo ze světa seriálu Attack on Titan, si na comic conu připravila scénku, kterou jistě nikdo nevyžene z hlavy.

Na comic conech, anime festivalech či jiných podobných akcích si ale cosplayeři nemusí své herecké choutky vybíjet jen na představeních. Někdy stačí dobrá nálada, trocha elánu a vtipu a nezapomenutelné video z akce je na světě. Tito cosplayeři postav z Naruta by mohli vyprávět.

CMV mohou vznikat nejrůznějšími způsoby, na většině festivalech putují kameramani, kteří natáčí krátké scénky s cosplayery a po skončení akce z toho udělají koláž. Jedná se o jistý typ reportáže ukazující kostýmy, které bylo možné na akci zahlédnout, a buďme upřímní, pro cosplayery to je jistý typ propagace. A tak se často stává, že cosplayeři kameramany doslova vyhlížejí a doufají, že si jich nějaký všimne. Jako poslední ukázku tady pro vás mám video z českého anime festivalu jménem Animefest, které vzniklo minulý rok.

-
-

Související články:

Recenze: Mirai, dívka z budoucnosti - když do života malého chlapce vstoupí sestřička

Mladým japonským rodičům se narodí chlapec jménem Kun. Když mu jsou čtyři roky, rodina se rozroste o malou sestřičku Mirai, na kterou Kun brzy začne...

Cheap Cosplay Guy vtipně dokazuje, že filmový kostým jde udělat za pár korun

Cosplay není levná legrace. Pokud je ale fanoušek dostatečně zapálený a umí improvizovat, může přijít i s hodně levným řešením. Jako Anucha “Cha” Saengchart.

Téma: Základní tipy pro výrobu kvalitního cosplaye

Udělat cosplay, no jo, co to ale vlastně všechno obnáší? Vygooglit si obrázek postavy? Následně nakouknout na eBay, vyhledat si co nejlevnější hotový...

Disneyho princezny v úžasném anime provedení

Pokud jste si mysleli, že studnice inspirace na téma Disneyho princezny vyschla, tak vám musíme sdělit, že nikoli. Lidská fantazie je skutečně neuvěřitelná...

OBRAZEM: Anime Show & Game Expo 2017 aneb Nad Tatrou sa blýska

Jakub Selesi nám do redakce poslal následující fotoreport a krátký komentář z bratislavské sleziny fanoušků komiksu, anime, mangy a dalších fenoménů. V...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: