Nový český film o rodině a o tom, jak moc bychom si přáli být v jejím kruhu šťastní a svobodní

Nový český film o rodině a o tom, jak moc bychom si přáli být v jejím kruhu šťastní a svobodní 11 obrázků v galerii
Sněží! (detail plakátu) | Foto: Bontonfilm
Po úspěchu Jonovéfy Bokové na Českých lvech, kdy obdržela sošku za nejlepší herecký výkon v hlavní roli komorního filmu "Chvilky", se ke slovu opět dostává téma mezilidských vztahů uvnitř rodiny. Babička, matka a dvě sestry v jednom domě a na jedné zahradě v celovečerním debutu Kristiny Nedvědové s názvem "Sněží!".

O čem to je: Po svatbě svého otce se Tereza (Petra Nesvačilová) se svým přítelem a sestrou (Hana Vagnerová) vydává do domu babičky (Monika Pošívalová). O babičku a dům se stará jejich matka (Vanda Hybnerová). Tereze se zdá, že v domě je všechno tak nějak ponecháno svému osudu, stejně jako babička, která z nedostatku pozornosti ztrácí přehled o realitě. Ke smůle všech zúčastněných a celé rodiny se Tereza rozhodne v domě zůstat a postarat se o nápravu. Ne všechno ale potřebuje čerstvý vítr a opravu. Aniž by to tušila, vyčistí v rodině daleko víc, než jen zašlé pavučiny.

Sněží! je film o rodině a o tom, jak moc bychom si přáli být v jejím kruhu šťastní a svobodní,“ říká režisérka a scenáristka Kristina Nedvědová. „Nemohoucnost lidí v rodinách spolu pořádně mluvit mě fascinuje. Lidé v rodinách kolem sebe často v tichosti krouží, mají se rádi, ale neví, jak si to říct a jak si pomoct. Stejně tak hrdinky filmu Sněží!,“ dodává autorka.

Komediální drama Sněží! bude mít v českých kinech premiéru 9. května 2019. Distributorem je společnost Bontonfilm.

Sněží! - Vanda Hybnerová, Monika Pošívalová, Petra Nesvačilová | Foto: Bontonfilm
Režisérka a scenáristka Kristina Nedvědová | Foto: web filmu Zlatý podraz
Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist