6.4.2019, 09:00

Proč hvězda Expendables odmítla roli v pokračování Matrixu?

Proč hvězda Expendables odmítla roli v pokračování Matrixu?
Matrix Reloaded | Foto: Warner Bros.

Každý projekt má nějaké ty čachry v obsazení před spuštěním natáčení. Obsazení asijské akční hvězdy Jeta Liho (Polibek draka, série Expendables) do druhého a třetího dílu série Matrix nebylo v rovině spekulací. Herec měl skutečně na stole nabídku, aby si zahrál Serapha a po dlouhém zvažování nakonec odmítl.

Proč, to vysvětlil v jednom z nedávných rozhovorů. "Hodně jsem s tím bojoval. Došlo mi, že mě Američané chtějí sice na tři měsíce natáčení, ale celkem bych tam byl devět. Těch šest bylo na to, aby mohli nahrát všechny moje pohyby do digitální knihovny. Na konci by pak práva na ty pohyby připadla jim... řekl jsem si: trénoval jsem celý svůj život. A my lidé, kteří se věnujeme bojovým uměním, můžeme jen stárnout. A oni by měli práva na mé pohyby navěky. Takže jsem jim řekl, že něco takového nemůžu udělat."

Nelze než Liho chápat. Představitel bojových umění, pokud prodá práva někomu na své pohyby, de facto prodá svůj největší talent. I když se tak Li bezpochyby připravil o možnost natočit největší hollywoodské hity své kariéry, zachoval si svou jedinečnost. A to je jednoznačně k nezaplacení.

Serapha (uprostřed) měl hrát Jet Li | Foto: 2003 Warner Bros.
Polibek draka | Foto: 2001 20th Century Fox
-
-
Související osoby: Jet Li

Související články:

Nejlepší filmy roku 1999 aneb Vzpomínka na dobu, kdy přišel do kin Matrix

Letos je to 20 let, co do kin vstoupil kultovní Matrix (v Americe na konci března, v našich končinách jsme si museli počkat až do srpna). Že šlo o jeden z...

Will Smith vysvětlil, proč odmítl roli Nea v Matrixu

Will Smith kdysi platil za nepřemožitelného hitmakera, jehož každý film se stal celosvětovým hitem. Platilo to do roku 1999, kdy vyslal do kin svůj první...

Matrix: Scenárista marvelovek potvrdil, že na restartu stále pracuje

Scenárista Zak Penn nyní propaguje novinku Stevena Spielberga Ready Player One, k níž napsal scénář. A během rozhovorů se rozpovídal i o novém Matrixu.

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: