Proč hvězda Expendables odmítla roli v pokračování Matrixu?

Proč hvězda Expendables odmítla roli v pokračování Matrixu? 8 obrázků v galerii
Matrix Reloaded | Foto: Warner Bros.
Každý projekt má nějaké ty čachry v obsazení před spuštěním natáčení. Obsazení asijské akční hvězdy Jeta Liho (Polibek draka, série Expendables) do druhého a třetího dílu série Matrix nebylo v rovině spekulací. Herec měl skutečně na stole nabídku, aby si zahrál Serapha a po dlouhém zvažování nakonec odmítl.

Proč, to vysvětlil v jednom z nedávných rozhovorů. "Hodně jsem s tím bojoval. Došlo mi, že mě Američané chtějí sice na tři měsíce natáčení, ale celkem bych tam byl devět. Těch šest bylo na to, aby mohli nahrát všechny moje pohyby do digitální knihovny. Na konci by pak práva na ty pohyby připadla jim... řekl jsem si: trénoval jsem celý svůj život. A my lidé, kteří se věnujeme bojovým uměním, můžeme jen stárnout. A oni by měli práva na mé pohyby navěky. Takže jsem jim řekl, že něco takového nemůžu udělat."

Nelze než Liho chápat. Představitel bojových umění, pokud prodá práva někomu na své pohyby, de facto prodá svůj největší talent. I když se tak Li bezpochyby připravil o možnost natočit největší hollywoodské hity své kariéry, zachoval si svou jedinečnost. A to je jednoznačně k nezaplacení.

Serapha (uprostřed) měl hrát Jet Li | Foto: 2003 Warner Bros.
Polibek draka | Foto: 2001 20th Century Fox
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist