31.3.2019, 06:00

Poslední díl Mission: Impossible málem zabil oblíbenou postavu

Poslední díl Mission: Impossible málem zabil oblíbenou postavu
Jeremy Renner a Ving Rhames | Foto: Paramount Pictures

Poslední díl oblíbené akční série Mission: Impossible s podtitulem Fallout zaznamenal fenomenální úspěch. Nejenže se snímek stal miláčkem kritiky, ale i diváci ho vynesli ve známkách do nebes a udělali z něj v rámci mezinárodních tržeb (791 milionů dolarů) nejúspěšnější díl série. Jedna věc ale nevyšla podle plánu.

Snímek vstoupil do kin téměř půl roku zpátky a již vyšel i na videu, takže budu předpokládat, že jste ho viděli a proto na článek klikáte (v opačném případě zmizte, protože budou samozřejmě následovat spoilery).

Mission: Impossible II: Má smysl dát přepálené dvojce Johna Woo druhou šanci? Mission: Impossible II: Má smysl dát přepálené dvojce Johna Woo druhou šanci?

Pokud patříte mezi fanoušky série M:I, asi vám nemusím vysvětlovat, že s dvojkou je to... složité...

Takže k věci. Jak všichni víme, na poslední misi chyběl agent Brandt v podání Jeremyho Rennera. Herec měl závazky vůči Marvelu a nemohl se tak účastnit natáčení. Režisér Christopher McQuarrie se s tím nicméně rozhodl pracovat a řekl si, že by mohl film otevřít Brandtovou smrtí. Byla to jednoznačně správná myšlenka. V prvé řadě pro samý dej, neboť by byl Hunt ještě více emocionálně zapojený. A diváci by podobnou facku na úvod nečekali, protože s něčím takovým série zatím nepřišla. Jistě, většinou to v první akci někdo odnese, ale vždy nová postava. Šlo by o šok srovnatelný s tím, když Brian De Palma obsadil v prvním filmu do Huntova týmu několik známých tváří, aby divák vůbec nepočítal s tím, že během prvního aktu skoro všichni zemřou.

Nakonec to nevyšlo - Renner nechtěl letět přes půl světa jen proto, aby byl tři dny na natáčení a ještě se nechal zabít. Místo něj je proto v úvodu postřelen Luther Vinga Rhamese, ale nezemře. Proč? Věc se má tak, že měl Luther zemřít již v jedničce (a ještě by se ukázalo, že byl záporák), ale Cruise se tehdy pobaveně zeptal, proč vždycky musí umřít černoch. Což vedlo k přepsání scénáře a vytvoření nejstálejšího člena Huntova týmu (Luther je jediná vedlejší postava, která se objevila ve všech dílech série), přičemž od té doby pracují tvůrci s tím, že by Rhamesovu smrt diváci vnímali jako klišé.

Ještě se nabízelo, že by to schytal Benji, ale Simon Pegg je nepostradatelný komediální prvek nových dílů a jeho smrt by nejspíš nefungovala už vůbec.

Mission: Impossible - Fallout | Foto: Paramount Pictures
-
-

Související články:

Jak dlouho vydržel Tom Cruise pod vodou kvůli natáčení Mission: Impossible?

V kinech dobíhá poslední úspěšná mise Ethana Hunta, dnes večer si naopak můžete v televizi dopřát neméně vynikající misi předposlední s podtitulem Národ grázlů.

Mission: Impossible II: Má smysl dát přepálené dvojce Johna Woo druhou šanci?

Pokud patříte mezi fanoušky série Mission: Impossible, asi vám nemusím vysvětlovat, že s dvojkou je to... složité. Po relativně střízlivé jedničce, která...

Recenze: Mission: Impossible - Fallout - Tom Cruise znovu v akci jako všehoschopný agent Ethan Hunt!

Plutonium. Přelidněná planeta. Maskování se za jiné osoby. Padouch, kterého už známe. Nekalé plány. Někdo to musí odnést. Nejlépe masově. Pokud tomu ovšem...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: