Válečný veterán a živočišná chemie v novém filmu Jana Hřebejka

Válečný veterán a živočišná chemie v novém filmu Jana Hřebejka 5 obrázků v galerii
Veterán (z natáčení) | Foto: Tomáš Škoda / Česká televize
Minulý týden padla v Brně první klapka nového televizního filmu "Veterán". Příběh žoldáka, který se vrací z ciziny, aby začal nový život, natáčí podle scénáře Marka Epsteina Jan Hřebejk. V hlavní roli se představí Milan Ondrík.

Komorní drama o hledání životní rovnováhy, o starých vinách, zapomnění a odpuštění vypráví příběh Martina Illése, navrátilce z ciziny, nájemného žoldáka, který se snaží začít nový život. Scénář je vybudovaný na takřka živočišné chemii hlavního hrdiny v podání Milana Ondríka (Marie Terezie) a jeho herecké protihráčky, charismatické Marie Poulové (Furiant).

„Přes drsný osud a charakter hlavního hrdiny, který nejde pro ránu daleko, se vlastně jedná o romantický film,“ zamýšlí se kreativní producentka Jiřina Budíková. „Sledujeme osudový střet dvou lidí, kteří se do sebe zamilují i přes naprosto odlišnou minulost i charaktery. Tím pádem to není vztah bez bolesti. A není jasné, jak oba hrdinové nakonec skončí.“

Veterán - Milan Ondrík a Jan Hřebejk během natáčení | Foto: Tomáš Škoda / Česká televize

Film Veterán vzniká v produkci České televize a předlohou mu byla stejnojmenná divadelní hra Marka Epsteina. „Veterán je opravdu zajímavý nejednoznačností hlavních charakterů a také svojí poetičností. Scenáristu Marka Epsteina inspiroval i román Martin Eden od Jacka Londona,“ říká režisér Jan Hřebejk.

Příběh snímku je situovaný do brněnského prostředí. Natáčí se proto především v jihomoravské metropoli, a to v březnu a dubnu tohoto roku. V plánu je třiadvacet natáčecích dnů. Ve vedlejších rolích se diváci mohou těšit na Pavla Kříže, Jana Kolaříka nebo Matouše Rajmonta. Mezinárodní herecké obsazení doplňuje slovenská herečka Éva Bandor.

Veterán - Jan Hřebejk během natáčení | Foto: Tomáš Škoda / Česká televize
Marek Epstein
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články