13.3.2019, 12:00

Bohemian Rhapsody: DVD a Blu-ray nabídne celý koncert Live Aid! (a nejen to)

Bohemian Rhapsody: DVD a Blu-ray nabídne celý koncert Live Aid! (a nejen to)
Bohemian Rhapsody

Film Bohemian Rhapsody sesbíral čtyři Oscary včetně ocenění pro Ramiho Maleka, od podzimu válcuje česká kina a některé rekordy si ponechal i na své vydání na DVD, Blu-ray a 4K Ultra HD™. Film vystřídal Avatara na čele nejúspěšnějších zahraničních filmů v českých kinech v historii a ještě před svým vydáním na discích zaznamenal 50 000 předobjednávek. S předstihem je možné očekávat, že se snímek stane nejprodávanějším diskem roku i několika posledních let.

„Bohemian Rhapsody se rychle stal fenoménem, velké množství lidí na něj šlo do kina nejen dvakrát, ale i třikrát či vícekrát. Je to ten výjimečný typ filmu, k němuž se diváci vrací a vracet budou,“ říká Václav Dvořáček, šéf oddělení domácích nosičů Bontonfilmu, který bude snímek na domácích nosičích vydávat. Náklad pro první den vydání na discích je 100 000 ks, Bontonfilm ale předpokládá dolisování a celkové prodeje Bohemian Rhapsody v počtu 150 000 ks. Něco takového domácí videoscéna prakticky nepamatuje.

Prémiový formát disků 4K Ultra HD bude navíc jak jeden z prvních filmů obsahovat zbrusu novou obrazovou verzi HDR10+.

Bonusy ze zákulisí + nesestříhaný koncert Live Aid a dohled muzikantů

Na všech vydaných formátech, tedy na DVD, Blu-ray a 4K Ultra HD, je nezkrácené vystoupení filmové skupiny na koncertu Live Aid o plné délce 20 minut. Fanoušci si tak budou moci navíc užít dvě celé skladby, které během filmové rekonstrukce nezazněly, a to Crazy Little Thing Called Love a We Will Rock You. „Odehráli jsme celých dvacet minut tak, jako kdysi Queen,“ říká oceňovaný představitel Mercuryho Rami Malek.

Na Blu-ray™ a 4K Ultra HD™ dostanou fanoušci ještě výraznější přídavek v podobě bonusových videí o celkové délce 80 minut. Díky nim dostanou možnost podívat se důkladně na to, jak celý film vznikal. Záběry ze zákulisí a natáčení, přípravy na role, kostýmy, vznik filmu, rozhovory s tvůrci a herci a samozřejmě setkání Queenů se svými hereckými představiteli. Velkým tématem je i příprava ikonického vystoupení v rámci koncertu Live Aid. Pohled do zákulisí ukáže i natáčení koncertu, rekonstruované pódium postavené na starém letišti, důraz na realistické detaily i moderní triky.

Bohemian Rhapsody získal čtyři Oscary včetně ocenění pro Nejlepšího herce v hlavní roli, Zlatý Glóbus pro Nejlepší film (drama) a pro Nejlepší mužský herecký výkon. Na videu snímek vyjde 6. března 2019.

Bohemian Rhapsody | Foto: Bontonfilm
-
-
Servus
Autor:
Servus
Související filmy: Bohemian Rhapsody
Související osoby: Rami Malek

Související články:

Bohemian Rhapsody: Chystá se pokračování muzikálového megahitu?

Z Bohemian Rhapsody se navzdory předpokladům (hádky na place, problematická produkce s vyhazovem režiséra) vyklubal nejúspěšnější biopic muzikál vůbec.

Bohemian Rhapsody se podívá do čínských kin, ale bez bisexuálního Mercuryho

Není žádným tajemstvím, že uvést film v Číně je náročná věc. V prvé řadě proto, že do tamních sálů může jen omezené množství zahraniční produkce. A pak jde...

Bohemian Rhapsody: Deset věcí, ve kterých film lže divákům a nestydí se za to

Snímek Bohemian Rhapsody sklízí úspěch u diváků i kritiků, navíc je nadupaný nestárnoucí hudbou skupiny Queen. Ani silný životní příběh Freddieho Mercuryho...

Proč Freddieho Mercuryho v Bohemian Rhapsody nakonec nehrál nejkontroverznější komik současnosti?

Když se poprvé objevila zpráva, že se chystá životopisný snímek o Freddiem Mercurym a že se jeho představitelem stane Sacha Baron Cohen, vypadlo to pro...

Recenze: Bohemian Rhapsody - neškodná vzpomínka na divoký život Freddieho Mercuryho

V roce 1970 se čtyřiadvacetiletý zpěvák / letištní zřízenec Farrokh Bulsara dal dohromady s pár muzikanty a začali muzicírovat. Během následujících let se...

Ankety

Líbí se vám plakát k Nabarvenému ptáčeti?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: