Trailer: Neuvěřitelný příběh zrodu stockholmského syndromu

Trailer: Neuvěřitelný příběh zrodu stockholmského syndromu 4 obrázky v galerii
Stockholm
V roce 1973 se dvojice bankovních lupičů pokusila vyloupit jednu z bank ve Stockholmu. Loupež nevyšla podle plánu, muži zadrželi rukojmí a následovalo dlouhé vyjednávání. Jeho vyústění vedlo ke vzniku termínu stockholmský syndrom.

Nechci zbytečně spoilerovat, co přesně bylo tak neobvyklé na vývoji (ostatně, kdo je opravdu zvědavý, lehce si historii vygooglí), ale výsledkem byla sakra neobvyklá situace, kterou nám film předvede s komediálním nádechem:

Stockholm je skutečnými událostmi z roku 1973 inspirován. Role lupičů se ujali Ethan Hawke a Mark Strong, rukojmí, jež najde s prvním jmenovaným společnou řeč, Noomi Rapace. Film natočil podle vlastního scénáře Robert Budreau, který s Hawkem natočil již jiný životopisný film a to velmi dobře hodnocení hudební drama Born to Be Blue podle života Cheta Bakera.

Stockholm se do amerických kin podívá 12. dubna. V pražských kinech se ho dočkáme dokonce již v březnu a to v rámci Febiofestu (26. 3. a 29. 3. v CineStaru na Andělu a 27. 3. na Černém mostě). Snímek se bude promítat i v Uherském hradišti ve Hvězdě, tamní diváci si ale počkají až do 17. dubna.

Stockholm | Foto: Blumhouse Productions
Stockholm | Foto: Blumhouse Productions
Ankety
Na který premiérový (20. 2. 2020) film půjdete do kina?
Ježek Sonic
Sviňa
Mosley
Chvění
Ixcanul
Král Petr I.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist