Martrix
Martrix 13. 3. 2019 07:38
PS:záměrně píšu o afroameričanech, ti totiž tohle prznění spustili, nebo jsou aspoň středem té mixovací mánie. Indové mají hrdinů nepočítaně, o to víc nepochopitelné to je.
0
0
Martrix
Martrix 13. 3. 2019 07:33
Chápu, že i malí afroameričánci potřebují vzory, hrdiny, prostě postavy, ke kterým budou vzhlížet a které jim pomohou vytříbit si dobro a zlo, ale tohle je špatná cesta. Tvůrci komixů, filmů, knih... mají skvělou příležitost vytvořit postavy nové, které by klidně mohli zakomponovat i do příběhů jiných kultur, ale smysluplně a aspoň trochu historicky správně. Skvělý příklad je Black Panther...mě se sice film nelíbil, ale přišel v pravý čas, aby ukázal, jak moc Afroameričanů postrádá silné vzory z jejich prostředí. To beru, ale proč to má být na úkor příběhů, které jsou kulturním odkazem jiné rasy? Co tak obsadit do role Gándhího třeba Bred Pitta? Moje výhrady nejsou o rasismu, ale o historické a faktické korektnosti. V jakémkoliv filmu ze současnosti, neřeknu na účast černocha, asiata, nebo homosexuála ani slovo, ale na film o indickém rytíři se nepodívám.
0
0
filip-vanicek
filip-vanicek 12. 3. 2019 07:39
Celá tahle "rasová korektnost" akorát ničí filmový průmysl pro myslící diváky, pro ty ostatní, bohužel je jich většina se točí filmy jako je Král Artuš, rádoby Robin Hood(2019) a teď tahle kravina s Indickým rytířem kulatého stolu...INDYCKÝ RYTÍŘ KULATÉHO STOLU...ta slova pohromadě ani nedávají smysl...Proč?!
2
0
Heffy
Heffy 11. 3. 2019 08:49
Černošský bůh (Bůh?) mi nevadí. Bradfordův Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti je má oblíbená kniha a nakonec Afrika je kolébkou lidstva. Ale když to zmiňujete na konci článku - ano, Ind jako rytíř v pátém století mi trochu vadí. Stejně, jako mi vadí černošský Kristoff jako norský ledař v muzikálu na Broadwayi. V divadle je to navíc něco jiného. Tam se pracuje s jinými prostředky než ve filmech, které se v ostatních ohledech snaží lépe nebo hůře napodobovat historické reálie. Máte teď pocit, že jsem rasista? No, asi trošku naruby, protože mi vadil i Chuck Norris v legendárních kung-fu filmech. Mohl bych argumentovat desítkami způsobů, ale postačí mi jeden. Dovedete si představit, kdyby třeba v Invictus hrál Nelsona Mandelu běloch? To by se sotva psalo, že se filmaři nebojí. Naštěstí Boormanův Excalibur asi už nebude nikdy překonán a tím je pro mne kapitola Artušovských legend uzavřená.
1
0

Ankety

Líbí se vám plakát k Nabarvenému ptáčeti?
  • Ano
  • Ne
Sdílet tuto stránku:

Partneři: