Dejvické divadlo v televizi láká na "šmejdy", "smrad" a "zkázu"

Dejvické divadlo v televizi láká na "šmejdy", "smrad" a "zkázu" 11 obrázků v galerii
Zkáza Dejvického divadla | Foto: Alena Hrbková / Česká televize
Dejvické divadlo nezískalo od magistrátu grant na své fungování a je vystaveno existenční zkoušce. Aby se zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu vyřešit nepříznivou finanční situaci uvidí diváci v novém šestidílném komediálním seriálu "Zkáza Dejvického divadla" každé pondělí od 21.05 hodin na ČT1, poprvé už dnes.

V režii Miroslava Krobota se představí celé Dejvické divadlo — nejen všichni členové souboru, ale také ostatní zaměstnanci, od ředitelky přes pokladní, rekvizitáře či stavbu. „Myslím, že každá postava v seriálu trochu vychází z nás jako reálných lidí. Tak je to i u mé role. Jen se díky svým vlastnostem, které jsou zveličeny, dostává do krajních situací, protože zápletky jednotlivých dílů jsou jemně nadsazeny, stále však naprosto uvěřitelné a možné. Václav Neužil v seriálu je tak trochu prostořeký typ,“ prozrazuje herec Václav Neužil.

Zkáza Dejvického divadla | Foto: Alena Hrbková / Česká televize

Kolegyně Martha Issová ho doplňuje: „V seriálu jsem vykreslena jako vyrovnanější, sympatičtější, chytřejší, láskyplnější a roztomilejší osobnost, než je tomu v reálném životě. Mou vysněnou rolí je ale Ivan Trojan. Věřím, že bych ho zvládla dobře a diváci by byli spokojeni. Líbila by se mi i Klára Melíšková, ale vzhledem k tomu, že Jaroslav Plesl je někdy lepší Melíšková než Melíšková, moc šancí si nedávám.“

Jednotlivé kapitoly čestidílného seriálu Zkáza Dejvického divadla nesou názvy "Režisér", "AIDS", "Vládci loutek", "Šmejdi", "Smrad" a "Zkáza" a jak je z výše uvedených rozhovorů s tvůrci patrné, diváci se mohou těšit na nadsázku a mystifikaci. „Myslím, že divák pochopí, že se jedná o velkou nadsázku a mystifikaci, ale je tam spousta míst, která se blíží realitě, a to nejen z hlediska prostředí. Narážky na to, co se kdysi stalo, či nějaké dávné historky zapracovány jsou, některé ezoterické rituály také. Je důležité, aby to byl mix polopravdy a fikce, ale samozřejmě je všechno přestřelené,“ říká spoluautor námětu a scénáře Ondřej Hübl.

Koncept seriálu nastiňuje kreativní producentka ČT Kateřina Ondřejková: „Seriál nesleduje osudy jednotlivých postav v čase, ale uvidíme šest samostatných příběhů. V každém díle se řeší aktuální krizová situace ohrožující samu existenci souboru. S přibývajícím počtem dílů se krize divadla prohlubuje.“

Zkáza Dejvického divadla | Foto: Alena Hrbková / Česká televize
Zkáza Dejvického divadla | Foto: Česká televize
Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist