28.2.2019, 18:00

Premiéry v kinech: Když "multikulti" není po chuti některým Francouzům

Premiéry v kinech: Když "multikulti" není po chuti některým Francouzům 7 obrázků v galerii
Co jsme komu zase udělali? | Foto: CinemArt CZ
Nejkratší měsíc v roce přináší šest premiér. Tentokrát to ale nevypadá na bůhví jakou "hitparádu". Vrací se horor s časovými hrátkami (Všechno nejhorší 2) a francouzská multikulti rodina (Co jsme komu zase udělali?). Zaujmout by mohlo životopisné drama pojednávající o francouzské spisovatelce, která musela publikovat pod pseudonymem vlastního muže (Colette: Příběh vášně). Pojďme si všechny novinky představit.

VŠECHNO NEJHORŠÍ 2 (režie: Christopher B. Landon)

Tree se vrací a bude znovu prožívat časové hrátky doprovázené hororovými událostmi. Tentokrát to ovšem bude složitější, protože na konci každého dne nebude umírání, ale něco o poznání horšího. Druhý film postavený na důmyslném nápadu míří do kin, ale dle dostupných recenzí je plný nelogičností a žádným novým momentem překvapení.

Tuzemští kritici prozatím snímku dávají 45 procent, uvidíme, jak si o víkendu povede u diváků.


CO JSME KOMU ZASE UDĚLALI? (režie: Philippe de Chauveron)

Vlna francouzských komedií neustává a podobně jako v případě Všechno nejhorší 2 vrhá do kin pokračování solidně přijaté jedničky. Verneuilovi budou po provdání dcer do náručí exotickým manželům řešit další lapálie, dcerunky hodlají odcestovat do zahraničí. A na rodičích zůstává, aby potomkům a jejich manželům vysvětlili, že Francie je nejlepší místo k žití.

Multikulti oddechovka s poctivými hereckými výkony asi dvakrát nepřekvapí, ale ani neurazí. Tuzemští recenzenti jí prozatím dávají 70 procent.


COLETTE: PŘÍBĚH VÁŠNĚ (režie: Wash Westmoreland)

Po ceněném psychologickém dramatu Pořád jsem to já (2014) přichází režisér Westmoreland s životopisným příběhem významné francouzské spisovatelky, která žila ve stínu vlastního muže, přestože oplývala talentem a svérázností. Sidonii-Gabriellu Colette, miláčka francouzské smetánky a talentovanou autorku píšící pod pseudonymem vlastního manžela, si zahrála Keira Knightley a dle zahraničních ohlasů odvádí spolu s tvůrci velmi dobrou práci (87 procent kladných recenzí na RottenTomatoes).

Feminismus, sexualita na roztodivné způsoby a další dílky do skládanky ženské emancipace.


"JE MI JEDNO, ŽE SE ZAPÍŠEME DO DĚJIN JAKO BARBAŘI" (režie: Radu Jude)

Loni vyhrál karlovarský festival a nyní míří do široké kinodistribuce. Rumunské komediální drama s pořádně dlouhým názvem se věnuje úloze a významu dějin, vlivu obyčejného člověka na běh významných událostí, etnickým čistkám z roku 1941 a dalším filosofickým tématům. Experimentální pojetí a hloubavé otázky do kin rozhodně nepřitáhnou mainstreamového diváka. Pro fanoušky artu, filosofie a dějin nicméně rozhodně půjde o podnětné dílo.

Tuzemští recenzenti filmu prozatím dávají 65 procent.


YOMEDDINE (režie: Abu Bakr Shawky)

Na závěr ještě dvě artovky. Yomeddine pojednává o koptské kolonii pro leprotiky, kde žije Bešaj. Má manželku a práci, která spočívá ve vybírání skládek. Po smrti manželky stárnoucí pán sice cítí obrovský smutek a prázdno, nehodlá se však vzdát a cítí, že je třeba uskutečnit jednu důležitou cestu, navštívit svého otce, který ho v kolonii pro leprotiky zanechal.


JIŽNÍ VÍTR (režie: Milos Avramovic)

Nový krimi thriller Jižní vítr vane ze Srbska a přináší příběh sympatického mladíka pracujícího v gangu zlodějů aut. Mafián na odchodu, auto napěchované heroinem a jedna zpackaná akce zamotá životy všech zúčastněných.


Seznam všech únorových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist