27.2.2019, 09:59

Recenze: Všechno nejhorší 2 - hororové hrátky s časem jsou zpět!

Recenze: Všechno nejhorší 2 - hororové hrátky s časem jsou zpět!
Všechno nejhorší 2 | Foto: CinemArt CZ

Po svých vražedných dobrodružstvích se Tree začne znovu probouzet v časové smyčce a musí nejen znovu odhalit vraha (který je nyní jiný!), ale také vybrat si, ve které alternativní realitě by chtěla žít zbytek svého nezacykleného života.

Z prvního dílu Všechno nejhorší (který musíte znát předtím, než půjdete na tento nový film) jsem nebyl moc nadšen. A druhý film je ještě horší.

Všechno nejhorší 2 | Foto: Universal Pictures

Tvůrci obohatili děj o mnoho nových elementů. Například se dozvíme, že ve školní laboratoři (už během prvního filmu) stojí nějaké dimenzionální zařízení, které zde postavilo několik nerdovských studentů a které může za většinu těch časových hrátek. Pravděpodobně.

Tree se pak ocitne v zacykleném dni, který sice vypadá skoro stejně jako ten původní (z prvního filmu), ale některé věci jsou v něm jinak. Například vrah je jiný, Treeina matka není mrtvá a její milý není její milý. Tree tudíž musí pomoci nerdům nahackovat to dimenzionální zařízení (v Pythonu) a zastavit opakování tím, že zruší buď tuto novou realitu, nebo tu starou. Tedy, musí si vybrat mezi svým milým a svou matkou. Pravděpodobně.

Trailer:

Hlavní problém je v tom, že tvůrci budují kolem zacykleného času složitou mytologii, která nedává žádný smysl ani v rámci tohoto jednoho filmu (natož v rámci různých existujících modelů paralelních vesmírů a cestování v čase). Opakovaně dochází k tomu, že hlavní nerd řekne, že něco nějak je, protože to tak dává vědecký smysl, a pak to někdy v nějaké situaci je jinak, jen aby scénka byla o trochu vtipnější / překvapivější. A nikdo se nepozastavuje nad tím, že to tedy nefunguje tak, jak se domnívali, a že by měli změnit svůj pohled na věc.

Jakákoliv logika je tvůrcům úplně fuk. Řeknou si třeba "teď by bylo fajn, kdybychom tam měli montáž, ve které Tree opakovaně páchá sebevraždy", tak tam ta montáž je (vtipná relativně ke zbytku filmu), i když k tomu není žádný důvod a při některých smrtích se některé věci najednou neresetují, což odporuje základnímu konceptu, předtím pečlivě vysvětlenému. Pravděpodobně.

Všechno nejhorší 2 | Foto: Cinemart

Film je, pokud si pamatuji, o něco komediálnější, než první díl, ale stále je v něm mnoho scén, které pozůstávají z toho, že se někdo marně schovává před všudypřítomným všemocným vrahem a není to vtipné. Aspoň ne záměrně. Pravděpodobně.

Hlavní problém je ale opravdu v tom, že se film zbytečně snaží nastolovat nějaká složitá pravidla, kterých se pak sám nedrží a která nepřidávají zápletce nic zajímavého. Prvních 15 minut se například odehrává v jiném opakujícím se dni (o den později) a sledujeme jinou postavu (ne Tree). Celých těch 15 minut je ve filmu jen proto, aby mohl začít onen nový cyklus s Tree, a až do závěrečných titulků se nedozvíme, proč se v tom prvním cyklu dělo to, co se v něm dělo. Kdyby se těch 15 minut úplně vystřihlo, na (ne)pointě filmu by se nic nezměnilo.

A to mají tvůrci ještě tu drzost dělat vtipné narážky na Návrat do budoucnosti nebo Počátek.

Hodnocení: 30%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

-
-
František Fuka
Autor:
František Fuka FFFILM jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci CC BY-ND 3.0.

Související články:

Premiéry v kinech: Když "multikulti" není po chuti některým Francouzům

Nejkratší měsíc v roce přináší šest premiér. Tentokrát to ale nevypadá na bůhví jakou "hitparádu". Vrací se horor s časovými hrátkami (Všechno nejhorší 2)...

Trailer: Znovu je všechno nejhorší. A tentokrát jde vrah po všech!

Hororová komedie Všechno nejhorší se povedla. Až nečekaným způsobem. Ano, nebyla tak vynalézavá, jako jiné časové smyčky (Na hromnice o den více, Na hraně...

Všechno nejhorší 2: Hororové "Na hromnice o den více" se vrací v prvním traileru

Loňská hororová komedie Všechno nejhorší sice nepatřila k tomu nejlepšímu, co kdy v žánru vzniklo, ale dokázala se se svým konceptem poprat celkem obstojně.

Recenze: Všechno nejhorší - Tree má dnes narozeniny a má přání jediný: aby odhalila svého vraha!

Vysokoškolačka jménem Tree je (pozdě večer) brutálně zabita vrahem v masce, ale po smrti se znovu probudí na počátku téhož dne, který právě prožila. Je...

Návrat do budoucnosti: Dr. Brown se vrátí v kratičkém speciálu!

Návrat do budoucnosti platí za nestárnoucí klasiku. Přímé pokračování s největší pravděpodobností nevznikne a pokud jde o remake, tady se Robert Zemeckis s...

Recenze: Počátek

Christopher Nolan přichází po Temném rytíři s ambiciózní podívanou na téma „není nic nebezpečnějšího, než se příliš ponořit do života ve vlastní hlavě“. A...

Ankety

Líbí se vám plakát k Nabarvenému ptáčeti?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: