26.2.2019, 09:45

Ostře sledovaný seriál Most! dojel do finále

Ostře sledovaný seriál Most! dojel do finále 11 obrázků v galerii
Most! | Foto: Česká televize
Již dlouho se v naší kotlině nestalo, aby jeden - navíc komediální - seriál s nadsázkou a tak markantně rozdělil národ na dva nesmiřitelné tábory a vzbudil masivní zájem všech českých komerčních i nekomerčních médií. Jedni oceňovali jeho nekorektnost, průlomový návrat ke svobodě slova ve stylu pořadu Česká soda vysílaného v devadesátých letech, autencitu prostředí a perfektní herecké výkony.

Druzí kritizovali povrchnost, primitivní humor, nadměrné množství sexuálních scén a vulgarit, kvůli kterým se poslední epizoda s názvem „Je suis Čočkin“ vysílala až čtvrt hodiny před desátou večer. Jak jste Most! vnímali vy?

Následující odstavce obsahují spoilery!!!

Seriál vybízel k nekonečnému množství otázek a pracoval s hlubokým pocitem zakotveným v české mentalitě:„looserovství.“ Každý Čech, ať už xenofob, transsexuál, homosexuál, rasista, sluníčkář, šovinista, neomarxista (další sebeurčení si doplňte sami), se mohl cítit dotčen a zároveň poctěn, neboť v Mostu! uviděl vlastní zrcadlo, zrcadlo svých názorů, se kterými by za normálních okolností nešel ven, ať se navenek tváří jakkoliv.

Most! - Erika Stárková | Foto: Česká televize

Poslední epizoda se nesla v duchu zbytečné smrti vedlejší postavy, na jejímž pohřbu se každý s každým usmíří. Smrt neznamená nikdy pouze konec, ale taky nový začátek v životě postav, se kterými se fanoušci ztotožnili a nebo je nenáviděli. Podle posledních informací se ale další řada (zatím) nechystá.

Následující pondělí se na obrazovkách představí novinka České televize, seriál Zkáza Dejvického divadla, ve kterém uvidíte například Ivana Trojana, Jaroslava Plesla, Marthu Issovou, Simonu Babčákovou nebo Martina Myšičku. Nečekejte žádné kýčovité divadelní prostředí, autoři diváky vystaví tématům jako AIDS, plastické operace nebo zneužívání seniorů. Uvidíme, zda se náhled do divadelního zákulisí stane podobným fenoménem.

Pozn.: Autorka článku pochází ze severních Čech. A dycky se tam ráda vrácí.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články