21.2.2019, 14:30

Premiéry v kinech: Draci jdou do finále, Neeson se mstí a libanonský chlapec žaluje vlastní rodiče

Premiéry v kinech: Draci jdou do finále, Neeson se mstí a libanonský chlapec žaluje vlastní rodiče
Jak vycvičit draka 3 | Foto: CinemArt CZ

Další nálož premiér přináší výběr doslova pro každého. Je tu jedno velké animované loučení (Jak vycvičit draka 3), mstitel Liam Neeson v další akční lahůdce (Mrazivá pomsta), dvě artovky (Všichni to vědí, Kafarnaum) a jedna česká novinka (Úhoři mají nabito). Hurá do filmových vod.

JAK VYCVIČIT DRAKA 3 (režie: Dean DeBlois)

Máme tady další animovaný návrat po letech a v případě snímku Jak vycvičit draka 3 vlastně i jedno loučení (nejde o spoiler). Škyťák, Bezzubka, Astrid a bílá dračice Bleskoběska usilují o vaši pozornost a dle prvních ohlasů se zdá, že to pro postavičky ze studia DreamWorks nebude problém. Silné emoce, prvotřídní animace a bitva o záchranu života v hlavních rolích.

Na webu RottenTomatoes má snímek prozatím 93 procent (!!!) kladných ohlasů, tuzemští recenzenti dávají 80 procent.


MRAZIVÁ POMSTA (režie: Hans Petter Moland)

Filmový vítr vane ze severu a Liam Neeson znovu zasahuje! Tvůrci mrazivé pomsty se inspirovali původním černohumorným thrillerem Boj sněžného pluhu s mafií (2014), ostatně novinku režíroval stejný autor jako "sněžný pluh", což se nestává často. Neeson rozkrývá zákulisí smrti vlastního syna a jak asi tušíte, nezůstane kámen na kameni.

Na RottenTomatoes má snímek Mrazivá pomsta 73 procent kladných recenzí, tuzemští kritici prozatím dávají 72 procent. Na remake to vlastně není vůbec špatné.


ÚHOŘI MAJÍ NABITO (režie: Vladimír Michálek)

Už několik dnů před premiérou pasovali tuzemští kritici (prozatím 36 procent) Michálkovy "Úhoře" na jeden z nejméně vydařených tuzemských filmů roku, ne-li několika let.

Snímek inspirovaný divadelní hrou a obsazený tuzemskými hereckými hvězdami, co si hrají na Útvar rychlého nasazení, prý nedává vůbec žádný smysl, herci nemají co hrát a celkově to vypadá na bezzubou podívanou. Kdo by to od autora ceněných filmů Je třeba zabít Sekala (1998) nebo Babí léto (2001) čekal. Pravdou nicméně zůstává, že už titul Prázdniny v Provence (2016) byl docela "solidním" průšvihem.


VŠICHNI TO VĚDÍ (režie: Asghar Farhadi)

Asghar Farhadi, autor dvou oscarových snímků (Rozchod Nadera a Simin, Klient), natáčel ve Španělsku s hvězdným Javierem Bardemem a Penélope Cruz. Psychologické drama Všichni to vědí pojednává o jedné rodinné svatbě, bujaré oslavě a zmizení jednoho z hostů. Na povrch se dostanou staré křivdy a tajemství.

Dle dostupných recenzí jsou hlavními přednostmi snímku herci a budovaná atmosféra. Prozatím si snímek od tuzemských kritiků odnáší 69 procent.


KAFARNAUM (režie: Nadine Labaki)

Loni zaujal diváky a kritiky na festivalu v Cannes. Letos byl nominován na cizojazyčného Oscara. Pohnuté osudy lidí žijících v libanonském slumu připomíná drama režisérky Nadine Labaki v nebývale sugestivním díle, v němž hlavní hrdina obviní vlastní rodiče před soudem z toho, že ho přivedli na svět.

Na webu RottenTomatoes má snímek 88 procent kladných recenzí.


Seznam všech únorových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Mrazivá pomsta - výborná černá komedie s pomstychtivým Liamem Neesonem

Liam Neeson je obyčejný nezajímavý chlapík, který žije na samotě u lyžařského města Kehoe ve Skalistých horách a živí se tím, že ve zdejším strašlivém...

Recenze: Úhoři mají nabito - český film, jehož existenci prostě NEBUDETE věřit

Nový český film Vladimíra Michálka je podle propagačních materiálů "černá komedie", což je dobře i špatně. Je to dobře, protože divák nemusí nevědomě...

Recenze: Jak vycvičit draka 3 - důstojné a dojemné zakončení trilogie

Škyťák, Astrid a ostaní obyvatelé z Blpu se tentokrát musí vypořádat s novým hrozným nepřítelem, ale také se Škyťákovou potenciální svatbou a Bezzubkovým...

Recenze: Všichni to vědí - přední španělští herci ze sebe ždímají drama

Do malého zapadlého španělského městečka se sjíždí několik desítek členů rozvětvené rodiny, aby se zde zúčastnili svatby. Někteří z nich jsou zdejší, jiní...

Glosa: "Mrazivá pomsta" v přímém přenosu. Přežije Liam Neeson mediální hysterii?

66letý herec Liam Neeson měl slavit premiéru "svého" nového filmu "Mrazivá pomsta" (2019), kde ztvárnil - jako již několikrát v posledních letech - chlápka...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: