Kinotip: Díra v hlavě - svérázný režisér, tajemný muž a posedlost

Kinotip: Díra v hlavě - svérázný režisér, tajemný muž a posedlost 7 obrázků v galerii
Díra v hlavě (2018) | Foto: 3Kino
Organizátoři festivalu 3Kino v rámci cyklu "3Kino uvádí" představují snímek polského režiséra Piotra Subbotka Díra v hlavě (2018). Tuzemští diváci tak mají jedinečnou příležitost vidět film ještě před polskou premiérou, která je naplánována na květen 2019.

O čem to je: Excentrický režisér (Bartłomiej Topa) ve středním věku vozí na střeše starého kombíku divadelní rekvizity. Uvnitř auta sedí celý jeho soubor. Společně objíždí malá venkovská divadla a je přesvědčený, že ho čeká sice prosté, ale „čisté“ publikum, které ocení jeho minimalisticky pojaté představení. Tomu ale přestávají rozumět i samotní herci. Postupně se ztrácí hranice mezi představením a osobním životem vedoucího ansámblu. Po dramatickém rozchodu s divadelním souborem se režisér vrací do rodné vesnice, kde se v domě své matky setkává s tajemným mužem. Snaha dozvědět se, kdo je onen neznámý, se mění v posedlost.

Díra v hlavě (2018) | Foto: 3Kino

Film Díra v hlavě, ve kterém hlavní roli ztvárnil vynikající Bartłomiej Topa (U Strážnýho anděla, Wataha), ocení milovníci středoevropské, ale i skandinávské kinematografie pro svoji jedinečnou atmosféru. Kameramanem snímku je Wojciech Staroń, "jehož" cenami ověnčenou Papuszu (2013) uvedl první ročník festivalu 3Kino před pěti roky.

Projekce snímku Díra v hlavě se uskuteční ve velkém sále pražského kina Atlas v úterý 26. února od 20:00.

Díra v hlavě (2018) | Foto: 3Kino
Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist