21.2.2019, 13:59

Festival Future Gate vás seznámí s cigánem ve vesmíru, hvězdou Červeného trpaslíka a kultovní Godzillou

Festival Future Gate vás seznámí s cigánem ve vesmíru, hvězdou Červeného trpaslíka a kultovní Godzillou
Norman Lovett | Foto: Future Gate

„Toto je hlášení těžařské lodi Červený trpaslík.... Já jsem Holly, palubní počítač s IQ šest tisíc. Což je tolik, kolik má šest tisíc učitelů tělocviku.“ Všichni milovníci žánru science fiction jistě poznali jednu z nejlegendárnějších hlášek britského sitcomu Červený trpaslík. Postavu centrálního počítače, kterému během časové stáze trvající tři milióny let nakonec IQ kleslo na pouhých šedesát, ztvárnil komik Norman Lovett.

Rodák z anglického Winsdoru Norman Lovett přiletí poprvé do Prahy a navštíví festival sci-fi filmů Future Gate, který se koná od 27. února do 3. března 2019 v pražském Kině Lucerna. A pobaví nejen učitele tělocviku.

Červený trpaslík | Foto: Future Gate

Úspěšný herec uvede 2. března maraton první série seriálu, po něm následuje diskuze s fanoušky a autogramiáda. Následující den vystoupí se svojí stand-up show před diváky kina Světozor. Bývalý úředník započal uměleckou kariéru až po třicítce. Postupně si díky suchému humoru a umírněnému projevu vydobyl stálou pozici na pódiích britských stand-upových klubů.

Lajko: Cigán ve vesmíru | Foto: Future Gate

Šestý ročník festivalu Future Gate nabídne srovnání filmových vizí naší planety. Zahajuje maďarskou černou komedií z doby prvního vesmírného letu kosmonauta Gagarina Lajko: Cigán ve vesmíru. Představuje absurditu života v socialismu a Praze ji představí režisér Balázs Lengyel. Druhý snímek, kanadský psychologický sci-fi thriller Freaks o superhrdinech sbírá prestižní ocenění na filmových festivalech napříč kontinenty.

Gattaca | Foto: Future Gate

Z legend letos festival uvádí mistrovské dílo režiséra Andrewa Niccola Gattaca. Popisuje orwellovský svět s kastovním systémem, kdy život člověka určují jeho genetické předpoklady. Dále se fanoušci sci-fi mohou těšit na kultovní japonskou Godzillu z roku 1954, která apeluje na nesmyslnost výroby jaderných zbraní. Třetí klasiku vybrali organizátoři také z japonské kinematografie, animovaný film Kovboj Bebop: Lovec odměn.

Kovboj Bebop: Lovec odměn | Foto: Future Gate

Jste fanoušci sci-fi? Chtěli byste zdarma vyrazit na festival Future Gate? Máme pro vás ve spolupráci s organizátory akce jedinečnou soutěž o vybrané části letošního programu. O co můžete soutěžit?

1x2 vstupenky na zahájení festivalu a film Lajko: Cigán z vesmíru
(středa 27. února, 20:30, Kino Lucerna)

2x2 vstupenky na projekci kultovní Godzilly (pátek 1. března, 18:00)

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Zkuste naši novou redakční hru a získejte v ní na první pokus co nejvíce bodů. Z 20 nejúspěšnějších vylosujeme 3 výherce. Bodování soutěže uzavřeme v pondělí 25. února 2019 v 10:00.

-
-

Související články:

Trailer: Pozvání na zmrzlinu jí změní život. Pozoruhodné sci-fi na obzoru?

Premiéru mělo sci-fi drama Freaks loni na festivalu v Torontu. Do českých kin se dostalo letos díky festivalu Future Gate. Nízkorozpočtový film s...

Baví vás Godzilla? Tyhle filmy s ní prostě musíte vidět!

Když už se nám v kinech zase prohání nejslavnější monstrum všech dob, proč si nepřipomenout jeho nejlegendárnější filmové zářezy. Nejspíš vás překvapí, jak...

Létající kadibudka, meditující mnich, nacistka a Brežněv. Zahajovací film festivalu Future Gate sklidil obrovský úspěch

Ve středu 27. února rozsvítil velký sál pražského kina Lucerna režijní debut dvaačtyřicetiletého maďarského scenáristy Balásze Lengyelo "Lajko: Cigán ve...

Recenze: Alita: Bojový Anděl - měli tvůrci moc velké oči?

„Král“ James Cameron se ve více než desetileté pauze mezi Avatary spojil s králem svérázné béčkové tvorby, Robertem Rodriguezem, a dohromady napsali a...

Nejlepší sci-fi za celou dobu existence kinematografie

Píše se rok 2001 a ze Země odlétá výprava k Jupiteru. Palubní počítač Hall 9000, který je možná naprogramovaný mimozemskou civilizací, nebo ohrožen vlastní...

Anon: Vítejte ve světě budoucnosti, kde anonymita neexistuje

Díky moderním technologiím už prakticky neexistuje soukromí. Přesto lze určitým způsobem zůstat v anonymitě. Co kdyby něco takového ale svět neumožňoval?

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: