21.2.2019, 13:59

Festival Future Gate vás seznámí s cigánem ve vesmíru, hvězdou Červeného trpaslíka a kultovní Godzillou

Festival Future Gate vás seznámí s cigánem ve vesmíru, hvězdou Červeného trpaslíka a kultovní Godzillou 12 obrázků v galerii
Norman Lovett | Foto: Future Gate
„Toto je hlášení těžařské lodi Červený trpaslík.... Já jsem Holly, palubní počítač s IQ šest tisíc. Což je tolik, kolik má šest tisíc učitelů tělocviku.“ Všichni milovníci žánru science fiction jistě poznali jednu z nejlegendárnějších hlášek britského sitcomu Červený trpaslík. Postavu centrálního počítače, kterému během časové stáze trvající tři milióny let nakonec IQ kleslo na pouhých šedesát, ztvárnil komik Norman Lovett.

Rodák z anglického Winsdoru Norman Lovett přiletí poprvé do Prahy a navštíví festival sci-fi filmů Future Gate, který se koná od 27. února do 3. března 2019 v pražském Kině Lucerna. A pobaví nejen učitele tělocviku.

Červený trpaslík | Foto: Future Gate

Úspěšný herec uvede 2. března maraton první série seriálu, po něm následuje diskuze s fanoušky a autogramiáda. Následující den vystoupí se svojí stand-up show před diváky kina Světozor. Bývalý úředník započal uměleckou kariéru až po třicítce. Postupně si díky suchému humoru a umírněnému projevu vydobyl stálou pozici na pódiích britských stand-upových klubů.

Lajko: Cigán ve vesmíru | Foto: Future Gate

Šestý ročník festivalu Future Gate nabídne srovnání filmových vizí naší planety. Zahajuje maďarskou černou komedií z doby prvního vesmírného letu kosmonauta Gagarina Lajko: Cigán ve vesmíru. Představuje absurditu života v socialismu a Praze ji představí režisér Balázs Lengyel. Druhý snímek, kanadský psychologický sci-fi thriller Freaks o superhrdinech sbírá prestižní ocenění na filmových festivalech napříč kontinenty.

Gattaca | Foto: Future Gate

Z legend letos festival uvádí mistrovské dílo režiséra Andrewa Niccola Gattaca. Popisuje orwellovský svět s kastovním systémem, kdy život člověka určují jeho genetické předpoklady. Dále se fanoušci sci-fi mohou těšit na kultovní japonskou Godzillu z roku 1954, která apeluje na nesmyslnost výroby jaderných zbraní. Třetí klasiku vybrali organizátoři také z japonské kinematografie, animovaný film Kovboj Bebop: Lovec odměn.

Kovboj Bebop: Lovec odměn | Foto: Future Gate

Jste fanoušci sci-fi? Chtěli byste zdarma vyrazit na festival Future Gate? Máme pro vás ve spolupráci s organizátory akce jedinečnou soutěž o vybrané části letošního programu. O co můžete soutěžit?

1x2 vstupenky na zahájení festivalu a film Lajko: Cigán z vesmíru
(středa 27. února, 20:30, Kino Lucerna)

2x2 vstupenky na projekci kultovní Godzilly (pátek 1. března, 18:00)

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Zkuste naši novou redakční hru a získejte v ní na první pokus co nejvíce bodů. Z 20 nejúspěšnějších vylosujeme 3 výherce. Bodování soutěže uzavřeme v pondělí 25. února 2019 v 10:00.

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist