Nová Duna se posouvá kupředu - hvězdná jména postupně přibývají

Nová Duna se posouvá kupředu - hvězdná jména postupně přibývají 4 obrázky v galerii
Duna Denise Villeneuvea začíná být velmi sledovaným projektem. Milovníci knižní předlohy z pera Franka Herberta se sice již několika filmových i televizních zpracování dočkali, ale stále to dosud nebylo to, co by si kultovní román zasloužil.

A Villeneuve se netají velkými plány. O své Duně již mnohokrát prohlásil, že půjde o verzi, jakou jsme ještě neviděli (označuje ji za dospělé Star Wars) a prý se na tu výzvu velmi těší. Navíc se kolem sebe snaží shromáždit atraktivní herecké obsazení. A je třeba uznat, že se mu to zatím daří.

Timothée Chalamet | Foto: Aerofilms

Od září víme, že se v hlavní roli Paula Atreidese představí mladý talent Timothée Chalamet a jeho matku Jessicu ztvární Rebecca Ferguson. Tím ale seznam obsazených ani zdaleka nekončí. Leta Atreidese si zahraje Oscar Isaac, Zendaya se možná představí jako Chani a svých zatím neupřesněných rolí se ujmou i Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling a Dave Bautista. V jednání je prý navíc i Javier Bardem pro roli Stiglasa.

Javier Bardem | Foto: B2Y EOOD

Natáčení Duny by mělo začít ještě letos na jaře v maďarské Budapešti a Jordánu. Brzy by tedy měl být znám celý oficiální casting filmu.

Ankety
Která Daltonova bondovka je podle vás lepší?
Dech života (1987)
Povolení zabíjet (1989)
Nemám rád/a Daltonovy bondovky
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist