10.2.2019, 16:00

Nová Duna se posouvá kupředu - hvězdná jména postupně přibývají

Duna Denise Villeneuvea začíná být velmi sledovaným projektem. Milovníci knižní předlohy z pera Franka Herberta se sice již několika filmových i televizních zpracování dočkali, ale stále to dosud nebylo to, co by si kultovní román zasloužil.

A Villeneuve se netají velkými plány. O své Duně již mnohokrát prohlásil, že půjde o verzi, jakou jsme ještě neviděli (označuje ji za dospělé Star Wars) a prý se na tu výzvu velmi těší. Navíc se kolem sebe snaží shromáždit atraktivní herecké obsazení. A je třeba uznat, že se mu to zatím daří.

Timothée Chalamet | Foto: Aerofilms

Od září víme, že se v hlavní roli Paula Atreidese představí mladý talent Timothée Chalamet a jeho matku Jessicu ztvární Rebecca Ferguson. Tím ale seznam obsazených ani zdaleka nekončí. Leta Atreidese si zahraje Oscar Isaac, Zendaya se možná představí jako Chani a svých zatím neupřesněných rolí se ujmou i Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling a Dave Bautista. V jednání je prý navíc i Javier Bardem pro roli Stiglasa.

Javier Bardem | Foto: B2Y EOOD

Natáčení Duny by mělo začít ještě letos na jaře v maďarské Budapešti a Jordánu. Brzy by tedy měl být znám celý oficiální casting filmu.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Proslavil ho film, který nikdy nevznikl. Nyní míří do Prahy

Ve čtvrtek 9. května bude zahájen 25. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Letošním tématem bude...

Duna od tvůrce nového Blade Runnera rozšiřuje obsazení

Režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Příchozí, Blade Runner 2049) již nějakou dobu připravuje očekávanou adaptaci kultovní Duny a pomalu obsazuje jednotlivé role.

Pohltí filmová Duna krásku ze série Mission: Impossible?

O nové Duně zatím víme jen to, že ji natočí Denis Villeneuve (Příchozí, Blade Runner 2049) podle scénáře Erice Rotha (Ali, Forrest Gump) a hlavní role...

Režisér nového Blade Runnera tvrdí, že jeho Duna bude dospěláckou verzí Star Wars

Duna patří bezesporu k nejznámějším a nejoblíbenějším sci-fi ságám, ovšem oproti Star Wars a Star Treku se ani zdaleka nedočkala takového filmového...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: