10.2.2019, 16:00

Nová Duna se posouvá kupředu - hvězdná jména postupně přibývají

Duna Denise Villeneuvea začíná být velmi sledovaným projektem. Milovníci knižní předlohy z pera Franka Herberta se sice již několika filmových i televizních zpracování dočkali, ale stále to dosud nebylo to, co by si kultovní román zasloužil.

A Villeneuve se netají velkými plány. O své Duně již mnohokrát prohlásil, že půjde o verzi, jakou jsme ještě neviděli (označuje ji za dospělé Star Wars) a prý se na tu výzvu velmi těší. Navíc se kolem sebe snaží shromáždit atraktivní herecké obsazení. A je třeba uznat, že se mu to zatím daří.

Timothée Chalamet | Foto: Aerofilms

Od září víme, že se v hlavní roli Paula Atreidese představí mladý talent Timothée Chalamet a jeho matku Jessicu ztvární Rebecca Ferguson. Tím ale seznam obsazených ani zdaleka nekončí. Leta Atreidese si zahraje Oscar Isaac, Zendaya se možná představí jako Chani a svých zatím neupřesněných rolí se ujmou i Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling a Dave Bautista. V jednání je prý navíc i Javier Bardem pro roli Stiglasa.

Javier Bardem | Foto: B2Y EOOD

Natáčení Duny by mělo začít ještě letos na jaře v maďarské Budapešti a Jordánu. Brzy by tedy měl být znám celý oficiální casting filmu.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Duna od tvůrce nového Blade Runnera rozšiřuje obsazení

Režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Příchozí, Blade Runner 2049) již nějakou dobu připravuje očekávanou adaptaci kultovní Duny a pomalu obsazuje jednotlivé role.

Pohltí filmová Duna krásku ze série Mission: Impossible?

O nové Duně zatím víme jen to, že ji natočí Denis Villeneuve (Příchozí, Blade Runner 2049) podle scénáře Erice Rotha (Ali, Forrest Gump) a hlavní role...

Režisér nového Blade Runnera tvrdí, že jeho Duna bude dospěláckou verzí Star Wars

Duna patří bezesporu k nejznámějším a nejoblíbenějším sci-fi ságám, ovšem oproti Star Wars a Star Treku se ani zdaleka nedočkala takového filmového...

Ankety

Chystáte se na letošní (2019) filmový festival do Karlových Varů?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: