9.2.2019, 13:00

Nejšílenější soudní proces americké historie stále míří na plátna kin

Nejšílenější soudní proces americké historie stále míří na plátna kin
Ally McBealová | Foto: 20th Television

Natáčení posledního snímku Aarona Sorkina s názvem The Trial of the Chicago 7 se zase posunulo. Přípravy na tento dramatický snímek ze soudního prostředí trvají již dlouho, ale i přesto se filmařům daří držet hvězdné herecké obsazení pohromadě.

V hlavních rolích očekávaného snímku, který vzniká podle skutečných událostí, se představí Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Seth Rogen, Joseph Gordon-Levitt, Jonathan Majors a Alex Sharp, kteří se podle všeho ujmou šesti postav ze sedmi obžalovaných. A o čem že snímek bude?

Seth Rogen

Skupina protestujících lidí proti válce ve Vietnamu v roce 1968 vyšla v Chicagu do ulic. Město protesty zakázalo a snažilo se dostat lidi z ulic, policie tehdy tvrdě zasáhla a potlačila jakoukoli demokratickou touhu po vyjádření svobodného názoru, což vyústilo ve veliký konflikt, během kterého bylo zraněno mnoho lidí. Z celého incidentu ale nakonec byla do soudního procesu vztažena jen sedmička mužů - Abbie Hoffman, Jerry Rubin, David Dellinger, Tom Hayden, Rennie Davis, John Froines a Lee Weiner, které policie obvinila z podněcování nepokojů a dalších zločinů proti státu.

Sacha Baron Cohen

Několik let měl v plánu tento snímek natočit Steven Spielberg, nakonec ho měli nahradit Paul Greengrass a Ben Stiller. Ze všeho ale vždycky sešlo. Projektu se nakonec ujal Sorkin, který k snímku napsal scénář již v roce 2007 a usedne i na režijní křeslo. Producentem bude Marc Platt.

Eddie Redmayne

„Těším se, že budu natáčet film o jednom z nejšílenějších, nejvtipnějších, nejintenzivnějších, nejtragičtějších a nejúspěšnějších soudních procesů americké historie. C-7 se odehrává na konci 60 letech, ale myslím si, že teď je ta nejlepší doba ho vyprávět,“ nechal se slyšet na adresu filmu Sorkin.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Téma: Nejkrásnější záběry filmové historie

Filmy tak milujeme a uznáváme proto, že jsou schopny nést inspirativní morální poselství a proměňovat problémy všedního dne v niterný záblesk opouštěné...

Ondřej Vetchý vysoudil na bulváru 700 tisíc korun. Vzkazuje: "Je dobré bojovat za pravdu."

Táhlo se to skoro čtyři roky, ale vyplatilo se. V úterý 7. března 2017 uspěl dle informací serveru iDNES.cz herec Ondřej Vetchý s žalobou na týdeník Spy...

Tarantino se soudí o ukradený scénář

Minulý týden pronikl na veřejnost scénář Quentina Tarantina k jeho novému plánovaného westernu s názvem The Hateful Eight. Fanoušci se díky tomu snímku v...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: