Nejšílenější soudní proces americké historie stále míří na plátna kin

Nejšílenější soudní proces americké historie stále míří na plátna kin 4 obrázky v galerii
Ally McBealová | Foto: 20th Television
Natáčení posledního snímku Aarona Sorkina s názvem The Trial of the Chicago 7 se zase posunulo. Přípravy na tento dramatický snímek ze soudního prostředí trvají již dlouho, ale i přesto se filmařům daří držet hvězdné herecké obsazení pohromadě.

V hlavních rolích očekávaného snímku, který vzniká podle skutečných událostí, se představí Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Seth Rogen, Joseph Gordon-Levitt, Jonathan Majors a Alex Sharp, kteří se podle všeho ujmou šesti postav ze sedmi obžalovaných. A o čem že snímek bude?

Seth Rogen

Skupina protestujících lidí proti válce ve Vietnamu v roce 1968 vyšla v Chicagu do ulic. Město protesty zakázalo a snažilo se dostat lidi z ulic, policie tehdy tvrdě zasáhla a potlačila jakoukoli demokratickou touhu po vyjádření svobodného názoru, což vyústilo ve veliký konflikt, během kterého bylo zraněno mnoho lidí. Z celého incidentu ale nakonec byla do soudního procesu vztažena jen sedmička mužů - Abbie Hoffman, Jerry Rubin, David Dellinger, Tom Hayden, Rennie Davis, John Froines a Lee Weiner, které policie obvinila z podněcování nepokojů a dalších zločinů proti státu.

Sacha Baron Cohen

Několik let měl v plánu tento snímek natočit Steven Spielberg, nakonec ho měli nahradit Paul Greengrass a Ben Stiller. Ze všeho ale vždycky sešlo. Projektu se nakonec ujal Sorkin, který k snímku napsal scénář již v roce 2007 a usedne i na režijní křeslo. Producentem bude Marc Platt.

Eddie Redmayne

„Těším se, že budu natáčet film o jednom z nejšílenějších, nejvtipnějších, nejintenzivnějších, nejtragičtějších a nejúspěšnějších soudních procesů americké historie. C-7 se odehrává na konci 60 letech, ale myslím si, že teď je ta nejlepší doba ho vyprávět,“ nechal se slyšet na adresu filmu Sorkin.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist