31.1.2019, 09:20

Premiéry v kinech: Ženy na válečné stezce touží po ideálním muži a divoké přírodě

Premiéry v kinech: Ženy na válečné stezce touží po ideálním muži a divoké přírodě
Ženy v běhu | Foto: CinemArt CZ

Končí leden 2019 a spolu s ním se můžete do kina vypravit na čtyři filmové novinky, v nichž hrají výraznou roli ženy. "Ženy v běhu", "Žena na válečné stezce", v "Únikové hře" a s Matthew McConaugheyem na exotickém ostrově v dost stresující situaci. Pojďme na to.

ŽENY V BĚHU (režie: Martin Horský)

Rýsuje se nám tady adept na divácký hit víkendu. Ženy v běhu jsou komedií debutujícího režiséra Martina Horského (scénář Bezva ženská na krku, Život je život) pojednávající o zdolání maratónu, shánění chlapů pro dcery jedné vdovy (Zlata Adamovská) a řešení vztahových problémů. Běžeckého trenéra hraje Vladimír Polívka a to si buďte jisti, že se během příprav mnohé stane. V hlavních rolích dcer se představí Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová a Jenovéfa Boková.

Recenzenti prozatím dávají nekonfliktních 62 procent.


ÚNIKOVÁ HRA (režie: Adam Robitel)

Po vzoru populárních únikových her (neboli "únikovek") přináší režisér Adam Robitel (Šílenství Debory Logan, Insidious: Poslední klíč) kombinaci hororového thrilleru Úniková hra, v němž půjde o to zachovat si holý život. Vidina výhry 1 milionu dolarů se vytratí rychle jako pára nad hrncem, když přítomným dojde, oč se vlastně "hraje".

Úniková hra | Foto: Falcon

Téma Únikové hry není bůhví jak originální. Podobně načrtnuté mysteriózní thrillery s hororovými prvky odstartovala kultovní Kostka z roku 1997 a úspěšně na ni navázaly například série Saw nebo Nezvratný osud. Navíc před dvěma roky vznikl stejnojmenný Escape Room (2017) režiséra Willa Wernicka, v němž se pro změnu do zdánlivě nevinné hry pustí dva páry přátel. Novou "suchopárnou" únikovku povýšil Robitel na vyšší stupeň tím, že do hry zapojil virtuální realitu a všemožná prostředí, do nichž se cizinci dostanou.

Na webu RottenTomatoes má snímek prozatím lehce nadprůměrných 55 procent kladných recenzí. Horory a "únikovky" jsou nicméně populární, takže se dá počítat s tím, že se na film do kin chodit bude.


TICHO PŘED BOUŘÍ (režie: Steven Knight)

Scenárista a příležitostný režisér Steven Knight má na kontě celou řadu pozoruhodných děl (Locke, Taboo, Východní přísliby atd.). V novince, kterou napsal a zrežíroval, sledujeme drama, v jehož hlavní roli se ocitá rybářský průvodce Baker (Matthew McConaughey) užívající si poklidného přímořského života. Jenže když se mu po čase ozve bývalá žena Kren (Anne Hathaway), aby jí pomohl odklidit násilnického manžela, je pohoda ta tam. Thrillerové drama plné manipulace, tajuplné minulosti a strachu ze ztráty syna může začít. Nebo ne?

První dostupné ohlasy na Ticho před bouří hovoří o "solidním" filmařském omylu, který měl dobře nakročeno, ale cosi se zatraceně nepodařilo. Tuzemští recenzenti dávají 40 procent a RottenTomatoes dokonce pouhých 22 procent kladných kritik. Ops!


ŽENA NA VÁLEČNÉ STEZCE (režie: Benedikt Erlingsson)

Je lepší metodou záchrany světa sabotáž stožárů vysokého napětí, nebo adoptování ukrajinského sirotka? Tuto otázku řeší svérázná „zenová teroristka“ Halla (Halldóra Geirharðsdóttir), spořádaná učitelka a sbormistryně, pod jejímž klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu.

Skandinávská kinematografie jede dál. Od tuzemských recenzentů si Žena na válečné stezce vysloužila vysokých 77 procent.


Seznam všech únorových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Ticho před bouří - film s originální zápletkou, kterou se nedaří prodat

Baker Dill (Matthew McConaughey) je kapitán rybářské lodě Serenity na ostrově Plymouth, který se živí tím, že vozí bohaté turisty na rybolov. Ale moc mu ta...

Brzy v kinech: Příběh ekoteroristky, na kterou si dělá zálusk Hollywood

Skandinávská kinematografie je stále v kurzu. Mezi nejnovější přírůstky, na které mohou tuzemští diváci vyrazit do kina, patří akční thriller s...

Veronika Khek Kubařová: O výměně vysvlečenýho deníku za běžecké boty

Filmovou hereckou kariéru začala v kultovní komedii Rafťáci v roce 2006. O dva roky později si diváky získala rolí princezny Rozmarýny v Nejkrásnější...

Co si nesmíte nechat ujít v kinech v lednu 2019

Filmový rok 2018 utekl jako voda a my se vám hlásíme s novými kinotipy. Na seznamu toho, co stojí za to v tuzemských sálech vidět v lednu 2019, je hned...

Další filmové peklo: Milion dolarů, šest cizinců a boj o holý život

Po vzoru populárních únikových her (neboli "únikovek") přináší režisér Adam Robitel (Šílenství Debory Logan, Insidious: Poslední klíč) kombinaci hororového...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: