24.1.2019, 13:45

Výročí sametové revoluce připomene seriál s mezinárodními hvězdami

Výročí sametové revoluce připomene seriál s mezinárodními hvězdami 10 obrázků v galerii
Bez vědomí (Tatiana Pauhofová) | Foto: ©2019 Home Box Office, Inc. All rights reserved. HBO® and all related programs are the property of Home Box Office, Inc.
Hattie Morahan (Kráska a zvíře, Pan Holmes, Zlatý kompas) a David Nykl (Země zítřka, Arrow, Hvězdná brána) se postaví po bok Tatiany Pauhofové (Lída Baarová, Hořící keř) v "Bez vědomí", špionážním dramatu, které se odehrává v 80. letech minulého století v Praze. Šestidílná série se zde právě natáčí v produkci HBO Europe, některé scény budou následně dotáčeny v Londýně.
Tereza Polachová, Jan Velický, Ivan Zachariáš, Jan Bílek během příprav na natáčení | Foto: HBO

Bez vědomí je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela, jako režisér série se vrací Ivan Zachariáš, který pro HBO Europe natočil společně s Alicí Nellis ceněnou a diváky oblíbenou Pustinu. Na sérii se jako odborný poradce podílel také spolupracovník CIA a světově uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton.

Bez vědomí - David Nykl | Foto: HBO

Podzim 1989. Sovětské impérium ve východní Evropě se otřásá v základech. Ve vzduchu visí změna. Neví se však, kdy přijde a jakou podobu bude mít. Profesionální houslistka Marie (Tatiana Pauhofová) a její politicky aktivní manžel Viktor (David Nykl) se po dvanácti letech londýnského exilu vracejí do Prahy. Rodinná návštěva se však brzy mění v drama. Marie skončí v nemocnici a když se probere z bezvědomí, její manžel je pryč a nikdo neví, kam zmizel.

Bez vědomí se odehrává v předvečer a v průběhu bouřlivých politických změn v Československu, a proto je jeho premiéra symbolicky stanovena na konec roku 2019, kdy budou probíhat oslavy 30. výročí Sametové revoluce.

Bez vědomí - Hattie Morahan | Foto: HBO

Tereza Polachová, kreativní producentka HBO Europe, dodává: "I když se příběh odehrává v 80. letech, je naprosto aktuální i pro naši polarizovanou společnost. Je vyprávěn z Mariina úhlu pohledu, čímž typicky mužský žánr získává další rozměr. Tím, že je špionážní příběh netradičně vyprávěn očima napohled průměrné ženy, vzniká fascinující, působivé a přitažlivé drama, které baví nejen nás, ale pevně doufáme, že zaujme i co nejširší publikum."

Ivan Zachariáš
Pustina | Foto: HBO
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články