Harry Potter: Jizva na čele podle všeho není tím, co jsme si mysleli

Harry Potter: Jizva na čele podle všeho není tím, co jsme si mysleli 8 obrázků v galerii
Harry Potter | Foto: Warner Bros.
Harryho jizva se stala jedním z nejvýraznějších poznávacích znaků oblíbeného čaroděje. Fanoušky vždy byla vnímána jako blesk, i proto, že jí tak (pro čtenářovu představu) popisuje sama J.K. Rowling v knize. O blesk ale ve skutečnosti nejde.

Jak pravděpodobně všichni na téhle planetě (a možná i jiné) ví, když byl Harry Potter ještě v kolébce, vtrhl do domu jeho rodiny lord Voldemort. Harryho rodiče zemřeli a následně se slavný beznosý padouch pokusil smrtící kletbou Avada Kedavra zabít i našeho malého hrdinu. A nevyšlo mu to. Harrymu nicméně jako památka zůstala na čele jizva ve tvaru...

... kdepak blesku, smrtící kletby Avada Kadavra! Tvar jizvy totiž přesně kopíruje gesto, jaké musí čaroděj rukou provést, pokud chce kouzlo vyvolat:

Harry Potter a kletba Avada Kadavra | Foto: Warner Bros.

Na samotné podstatě to samozřejmě nic nemění, ale opět to jen dokazuje, nakolik má Rowling svůj kouzelnicky svět promyšlený i ve zdánlivě nepodstatných detailech. A ano, stále můžeme říkat "chlapec s jizvou na čele, která připomínala blesk". Ve skutečnosti jde každopádně o poznávací znamení, jakým způsobem se pokusil Voldemort Harryho zabít.

Harry Potter | Foto: Warner Bros. Pictures
Voldemort | Foto: Warner Bros. Pictures
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist