Hartigen
Hartigen 25. 4. 2020 19:25
Po shlednuti filmu Sesty smysl,(pred dvaceti lety v kine) jsem si rikal,ze uz me nikdy zadny film nemuze prekvapit svou pointou..,a prave proto kdyz jsem pozdeji videl film TI DRUZI,tak to byl teprve hukot,to jsem mel spadlou celist jeste dlouho potom.:-) Vim ze to neni film rezisera Shyamalana,ale byl to takovy zazitek,ze jsem to musel zminit k tematu. Hezky den:)
0
0
dobytek
dobytek 7. 8. 2019 11:32
Pěkný článek, ale s tou Vesnicí a Znameními bych tak úplně nesouhlasil. Mně naopak zvrat ve Vesnici naopak ani moc nepřišel jako nějaký zásadní zvrat, náznaky tam byly, alespoň já je registroval, a že se děj vůbec neodehrává v minulosti mě napadlo ještě než to bylo vyjeveno. Co se Znamení týče, je pravda, že konec byl trochu podivně "pohádkový" na jinak skvělém filmu, nicméně Gibson na nic s vodou nepřišel, zkrátka si vzpomněl na random slova své ženy. A přesto, že je jasné, jaký je Shyův názor, pořád je prostor vše vidět jako shodu okolností a ne jako vyšší vůli. A k té planetě... Obávám se, že univerzálně obyvatelné planety nejsou nijak extra rozesety v rozumném dosahu, i kdyby lidi byli schopni mezihvězdných cest v reálném čase, klidně bychom mohli najít x planet, kde by nám všechno vyhovovalo až na jedno velké ALE (extrémně kyselé deště, špatné složení atmosféry, nevhodná půda, bouře, záření, whatever), nicméně silně pochybuji, že bychom našli perfektní kopii Země dřív než bychom všichni pošli, případně neměli na výběr překousnout nějaké to "ale". Takže hejtit na Znameních zrovna tohle mi přijde úsměvné.

Ale třeba je to jen moje pokroucené vnímání. Nechci Shye za každou cenu obhajovat, taky jsem z něj nebyl vždycky úplně na větvi, ale výše uvedené mi přišlo trochu zcestné. Jinak se vším ostatním souhlas :)
1
0

Ankety

Jaký film s Evou Green máte nejraději?
  • Snílci (2003)
  • Království nebeské (2005)
  • Casino Royale (2006)
  • Perfect Sense (2011)
  • Temné stíny (2012)
  • 300: Vzestup říše (2014)
  • Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
  • Jiný