V Českém Hobitíně vzniká nový film ze světa Středozemě!

V Českém Hobitíně vzniká nový film ze světa Středozemě! 7 obrázků v galerii
Z natáčení "Stínů Kraje" | Foto: Svatoslav Hofman
Potkali se během studií, v současnosti pracují v médiiích a mezi jejich koníčky patří výlety do kouzelného světa J.R.R. Tolkiena. Tvůrci připravovaného fanouškovského snímku Stíny Kraje jsou v půlce natáčení, které se odehrávalo a ještě bude odehrávat v Orlických horách, kde se nachází unikátní Hobitín.

První informace o natáčení plnohodnotného fanouškovského filmu Stíny Kraje jsme vám přinesli loni v dubnu a od té doby se toho dost událo. Tvůrcům se podařilo vybrat v rámci crowdfundingu finance na natáčení, které probíhalo v Sudetech a do projektu se postupně zapojili obyvatelé tamního kraje.

Stíny Kraje jsou zasazeny do období mezi Hobitem a Pánem prstenů. Vycházejí hned z několika tolkienových knih (včetně Nedokončených příběhů) a také z informací, které se zatím ve filmu nikdy neobjevily. Je to příběh o rozmanitosti hobitích povah, o nedůvěřivosti ke všemu cizímu, ale také o touze po zakázaném dobrodružství, na které nenápadně vrhají stín bytosti obcházející hranice Kraje…

Stíny Kraje

V současnosti mají autoři filmu půlku hotovou a chystají další hithitovou sbírku. Tvůrci to zdůvodňuj následovně: "Aktuální rozpočet je nastavený tak, aby pokryl i případné rozmary počasí a zajistil odpovídající technické zpracování pro zbytek natáčení a postprodukční úpravy. Pokud půjde vše podle plánu a nebudeme muset použít kompletních 250 000 Kč pro natáčení a postprodukci, slibujeme jedno výrazné ozvláštnění hudební složky našeho filmu." Tou by sde měl stát profesionálně nahraný originální orchestrální soundtrack.

Jedním slovem ale tvůrci ubezpečují, že jim nejde o "trapnou hru na realitu". „Chceme vytvořit opojné audiovizuální dílko v autenticky vytvořeném prostředí kulis a v orlickohorské krajině, která nám evokuje místa z tolik milovaných knih,“ dodává scenárista a režisér Jaroslav Kejzlar. „Bylo by těžké prozrazovat cokoliv z příběhu, scénář stojí na momentech překvapení i lehkém matení diváka.“

Stíny Kraje | Foto: Svatoslav Hofman
Ankety
Na který premiérový (20. 2. 2020) film půjdete do kina?
Ježek Sonic
Sviňa
Mosley
Chvění
Ixcanul
Král Petr I.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist