Duna od tvůrce nového Blade Runnera rozšiřuje obsazení

Duna od tvůrce nového Blade Runnera rozšiřuje obsazení 4 obrázky v galerii
Duna (1984) | Foto: Universal Pictures
Režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Příchozí, Blade Runner 2049) již nějakou dobu připravuje očekávanou adaptaci kultovní Duny a pomalu obsazuje jednotlivé role.

Z dřívějška víme, že do hlavní role Paula Atreida byl obsazen Timothée Chalamet a jeho matku, lady Jessicu, si zahraje Rebecca Ferguson.

Nově se k projektu připojili Dave Bautista a Stellan Skarsgård. Skarsgård si zahraje postavu barona Vladimíra Harkonnena, který usiluje o zničení rodu Atreidů, Bautista pak Rabbana, jednoho z jeho synovců. Natáčení má odstartovat již na jaře v Budapešti a Jordánsku. Ve střižně se posadí Villeneuveovův spolupracovník Joe Walker (Příchozí, Blade Runner 2049).

Příběh Duny se odehrává v daleké budoucnosti v mezihvězdném impériu, kterému vládne padišáh imperátor Shaddam IV. z rodu Corrino, jemuž jsou podřízené všechny velkorody. Mladý Paul Atreides – dědic a následovník rodu Atreidů – odlétá se svým otcem vévodou Letem a matkou Jessikou na Arrakis, pouštní planetu, jež je jediným zdrojem výjimečného koření, nejdůležitější a nejcennější látky ve vesmíru s podivuhodnými vlastnostmi. Rod Atreidů má planetu spravovat poté, co ji opustili jejich odvěcí nepřátelé, Harkonnenové. A v tu chvíli se rozbíhá mnohovrstvá interakce složitého světa politiky, náboženství, ekologie, technologie a lidských emocí, to vše ve snaze ovládnout Arrakis, protože ten, kdo ovládá Arrakis, ovládá i koření...

Dave Bautista v Blade Runner 2049 | Foto: Warner Bros. Pictures
Stellan Skarsgård | Foto: BBC One
Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist