Trailer: Jiří Mádl natočil příběh nerudného starce

Trailer: Jiří Mádl natočil příběh nerudného starce 8 obrázků v galerii
Na střeše - Alois Švehlík | Foto: Falcon / trailer
Ve čtvrtek 7. února vstoupí do kin druhý celovečerní film herce, scenáristy a režiséra Jiřího Mádla. Komediální drama "Na střeše" vypráví příběh stárnoucího mrzouta (Alois Švehlík), jemuž okolnosti přihrají do cesty vietnamského mladíka (Lukas Duy Anh Tran).

Mádlův režijní a scenáristický debut z roku 2014 Pojedeme k moři si vysloužil vřelé přijetí tuzemské kritiky (77 procent), tři nominace na Českého lva a cenu české filmové kritiky v kategorii "objev roku". Herec se jednou provždy zbavil nálepky rozverného mimoně, co přihrává Kotkovi, a vyrazil do tvůrčích vod autorské režie. Za měsíc bude mít premiéru Mádlova novinka Na střeše a vy se můžete podívat na první uvolněnou upoutávku z filmu, který stejně jako autorův debut balancuje na hraně komedie a dramatu.

Upoutávka nezapře kouzlo civilnosti, uvěřitelnosti, nadhledu a situačního humoru. Mádlovi se daří vybudovat autentickou atmosféru, jejíž lehce podvratnou náladu podtrhuje hudba Reného Rypara. Dobrý tah bylo též neukázat onoho tajuplného vietnamského "nájemníka", který má být dle synopse z filmu vedle postavy v podání Aloise Švehlíka hlavním "hrdinou". Takhle to z prvního videa vypadá spíš tak, že Švehlík je nerudným stárnoucím mužem, který pomýšlí na mladou spolubydlící z paneláku. Přístup neukázat v upoutávce příliš a neprozradit moc se jen tak nevidí a dávám za něj tvůrcům palec nahoru.

„Na střeše je příběh o setkání s někým, koho považujeme za cizince, nicméně může být součástí, kterou postrádáme. Pokud máte parťáka, může být život zatracence, kterého nikdo nechce, docela zábavný. Trocha ilegálního chování s úmyslem někomu pomoct je motorem tohoto filmu,“ říká o příběhové lince snímku Jiří Mádl.

Na střeše - Jiří Mádl | Foto: Falcon
Na střeše - Lukas Duy Anh Tran a Alois Švehlík | Foto: Falcon
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články