4.1.2019, 15:50

Další Noc v muzeu nebude. Osobní tragédie de facto pohřbila celou sérii

Další Noc v muzeu nebude. Osobní tragédie de facto pohřbila celou sérii
Noc v muzeu | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation

Noc v muzeu patří do té sorty filmových sérií, která sice není extra dobře hodnocená, ale své věrné diváky má jisté a vždy dokáže bez problémů vydělat.

Třetí díl s podtitulem Tajemství hrobky vstoupil do kin před čtyřmi lety a i když si vedl ze všech dílů nejhůře, pořád vydělal 363 milionů dolarů. Nemluvě o tom, že celá trilogie má na kontě 1,3 miliardy dolarů. Fanoušci se proto ptají, kdy se dočkají čtvrtého dílu. Nebudu vás napínat - s největší pravděpodobností nikdy. Respektive na další film jednou určitě dojde (ty vydělané peníze nejde ignorovat), ale stane se tak leda s novým týmem.

Věc se má následovně: nejenže třetí díl vydělal nejméně, ale hlavně se na něj váže tragická událost, kterou si bezpochyby nikdo s herců ani tvůrců nebude chtít připomínat - smrt Robina Williamse. Film byl uveden až po jeho sebevraždě, na natáčení již bylo patrné, že na tom herec není zdravotně dobře a režisér série Shawn Levy se od té doby soustředí hlavně na Stranger Things. K Noci v muzeu 4 před dvěma lety uvedl: "Byla to skvělá jízda. Ben [Stiller] i já jsme věděli, že trojka bude hlavně o loučení. A pak Robin [Williams] zemřel a tím to zpečetil. To byly opravdu příšerné měsíce."

Společně s Williamsem zemřela nejen šance na čtvrtý díl, ale také plány pro připravovaný spin-off s Jedediahem (Owen Wilson) a Octaviem (Steve Coogan). Říká se, že peníze nejsou všechno, ale v Hollywoodu obvykle tohle pravidlo neplatí. U Noci v muzeu se ho, zdá se, ale zatím studio z úcty k zesnulému Williamsovi drží. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

Noc v muzeu | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Noc v muzeu: Tajemství hrobky | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
-
-

Související články:

Recenze: Noc v muzeu: Tajemství hrobky - unylé rozloučení s Robinem Williamsem

Hlídač newyorského muzea (Ben Stiller) má problém: Exponáty, které každou noc ožívaly, a dělaly žerty, začínají blbnout a tuhnout. Zdá se, že kouzlo...

Vzpomínáme: TOP 5 nejlepších filmů Robina Williamse

Robin Williams měl dar. Byl to úžasný komik a současně bez problémů zvládal dramatičtější role. Díky tomu dokázal pravidelně překvapovat a po celých 30 let...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: