Noc v muzeu: Proč nás místo pokračování čeká restart? Může za to osobní tragédie, která de facto pohřbila původní sérii

Noc v muzeu: Proč nás místo pokračování čeká restart? Může za to osobní tragédie, která de facto pohřbila původní sérii 9 obrázků v galerii
Noc v muzeu | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Noc v muzeu patří do té sorty filmových sérií, která sice není extra dobře hodnocená, ale své věrné diváky má jisté a vždy si dokázala bez problémů vydělat. A protože má dnes narozeniny Ben Stiller, povíme si, proč nikdy nedošlo an čtyřku.

Třetí díl s podtitulem Tajemství hrobky vstoupil do kin před pěti lety a i když si vedl ze všech dílů nejhůře, pořád vydělal 363 milionů dolarů. Nemluvě o tom, že celá trilogie má na kontě 1,3 miliardy dolarů. Fanoušci se proto logicky často ptají, kdy se dočkají čtvrtého dílu. Nebudu vás napínat - na další díl se Stillerem nikdy nedojde. Místo toho se chystá restart pro Disney+ a to s úplně novým obsazením. Proč se studio rozhodlo začít se sérií od začátku?

Věc se má následovně: nejenže třetí díl vydělal nejméně, ale hlavně se na něj váže tragická událost, kterou si bezpochyby nikdo z tvůrců původní série nechce připomínat - smrt Robina Williamse. Film byl uveden až po jeho sebevraždě, na natáčení již ale bylo patrné, že na tom herec není zdravotně dobře a režisér série Shawn Levy se od té doby soustředil hlavně na Stranger Things. K Noci v muzeu 4 před dvěma lety uvedl: "Byla to skvělá jízda. Ben [Stiller] i já jsme věděli, že trojka bude hlavně o loučení. A pak Robin [Williams] zemřel a tím to zpečetil. To byly opravdu příšerné měsíce."

Společně s Williamsem zemřela nejen šance na regulérní pokračování, ale také plány pro připravovaný spin-off s Jedediahem (Owen Wilson) a Octaviem (Steve Coogan). Bude zajímavé sledovat, jakým způsobem u Disneyho pojmou restart pro svou streamovací službu a zda se nakonec přeci jen někdo z původních herců nevrátí. Zatím to tak ale nevypadá.

Noc v muzeu | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Noc v muzeu: Tajemství hrobky | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist