4.6.2019, 08:00

Věděli jste, že tyhle filmové hvězdy hrály v hudebních klipech?

Věděli jste, že tyhle filmové hvězdy hrály v hudebních klipech?
Angelina Jolie v klipu Anybody Seen My Baby? | Foto: Rolling Stones

Samozřejmě tu nehovoříme o Alicii Silvestrone, o které se moc dobře ví, že byla několik let dvorní herečkou skupiny Aerosmith ani o Shia LeBeoufovi v klipu zpěvačky SIA nebo Alexandru Skasgardovi v klipu Lady Gaga. Mluvíme o celé řadě dnes populárních herců, kteří se jako začínající hvězdičky objevily ve videoklipech slavných "devadesátek" minulého století!

Tedy v dnes již naprosto "příšerných" dílkách, které najdete na našich zaprášených VHSkách které si schováváme už jen z nostalgie, protože si je vlastně ani nemáme na čem pustit. Tehdy to ale bylo něco!

Keanu Reeves

Keanu si zahrál hlavní roli v hudebním videu k písni Rush Rush od Pauly Abdul z roku 1991. Videoklip zpěvačka koncipovala do pocty Jamesi Deanovi a jeho Rebelovi bez příčiny. Jejím rebelem se ve videoklipu stal začínající herec Keanu.

Jack Black

V roce 1999 patřil Beck k vlivným hudebním hvězdám, který prodával dost alb na to, aby mu producenti šli na ruku a nechali ho točit nákladnější hudební videoklipy. Díky tomu se v jednom z nich jménem Sexx Laws objevil Black.

Robin Williams

Je rok 1989 a Bobby McFerrin právě vyhrál Grammy za píseň roku se skladbou Don't Worry, Be Happy. Málokdo už ale asi ví, že v jeho klipu hraje dovádějící kníratý Robin Williams!

Courteney Cox

Album Born in the U.S.A. Bruce Springsteena z roku 1984 smetlo úplně celou Ameriku a producenti nahrávací společnosti byli tak nadšení, že se rozhodli, že všechny videoklipy k písním bude točit Brian De Palma. Jedním z nich je i klip k písni Dancing in the Dark. Mladičká začínající herečka Courteney Cox měla to štěstí zahrát si se Springsteenem v jeho klipu, což odstartovalo její kariéru.

Angelina Jolie

Je rok 1997 a The Rolling Stones právě vydali nové album Bridges to Babylon. Součástí alba je i píseň Anybody Seen My Baby?. Jeden z ne příliš velkých hitů má ale jednu zvláštnost - v jeho videoklipu se v plné kráse představuje mladičká Angelina Jolie. Navíc to pro ni nebyl první videoklip. Již v roce 1994 hrála v klipu k písni Rock and Roll Dreams Come Through od Meatloafa.

Eddie Murphy

Michael Jackson je hudební ikonou, která nezměnila jen hudbu jako takovou, ale i videoklipy. Michael z nich udělat samostatný umělecký směr a nebál se zkoušet stále nové věci. Jeho Thriller je dosud neporazitelný a nikdo už ho ani pokořit nedokáže. V roce 1991 každopádně vydal album Dangerous a k písni Remember the Time bylo natočeno devítiminutové video odehrávající se v Egyptě s Eddiem Murphym v roli faraona.

Michael Fassbender

The Cooper Temple Clause byla britská alternativní rocková skupina, jež v roce 2003 vydala album Kick Up the Fire, and Let the Flames Break Loose, které jim přineslo asi největší úspěch. Součástí alba je skladba Blind Pilots, v jejímž videoklipu se objevil Michael Fassbender, začínající herec, který tehdy bral doslova každou roli (včetně reklam), jen aby zaplatil účty.Elijah Wood

Skupina The Cranberries vydala v roce 1994 album No Need to Argue, které vyneslo tyto Iry na vrchol slávy. Součástí tohoto alba je i skladba Ridiculous Thoughts, v jejímž videoklipu hraje Eliah Wood!Johnny Depp

Tento chlapík milující hudbu nemůže v našem výčtu chybět. V roce 1993 si zahrál ve videoklipu Toma Pettyho k jeho skladbě Into the Great Wide Open.

Jennifer Connelly

Jennifer Connelly hrála spolu s Jasonem Priestleym hlavní roli ve videoklipu ke skladbě Roye Orbisona I Drove All Night. Album vyšlo po zpěvákově smrti a obsahovalo dosud nevydané skladby. Jennifer sice byla již v té době známou herečkou (do povědomí diváků se dostala rolí v Labyrintu), ale nepatřila mezi megastar. Ráda tedy roli v klipu přijala.

Keri Russell a Carla Gugino

Obě tyto krásné herečky se ujaly hlavních rolí ve videoklipu k písni Always z roku 1994 od skupiny Bon Jovi. Zajímavostí je, že Jon Bon Jovi skladbu původně složil pro soundtrack k filmu Romeo krvácí, s ohledem na vlažné přijetí filmu ale skladbu nakonec stáhl a nechal si ji pro sebe.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Filmová hitparáda. Vzpomínáte si na tyhle hudební fláky? (5. část)

Náš seriál věnovaný filmové hudbě končí a s ním je tu dávka posledních slavných fláků, které milujeme nebo i nesnášíme, ale které se kromě kinematografie...

Filmová hitparáda. Vzpomínáte si na tyhle hudební fláky? (4. část)

Vraťme se k hudebním hitům ze známých filmů počtvrté. I dnes vám přinášíme seznam nejoblíbenějších hitů všech dob. Seznamte se s jejich autory i podmínkami...

Filmová hitparáda. Vzpomínáte si na tyhle fláky z filmů? - 3. část

Třetí sedmička slavných filmových skladeb je tu a s ní i jejich příběhy, zajímavosti ze zákulisí jejich vzniku a další informace, které s nimi souvisí...

Filmová hitparáda. Vzpomínáte si na tyhle hudební fláky? (2. část)

Jsme tu s druhým dílem našeho seriálu, ve kterém se věnujeme nejúspěšnějším filmovým písním. První sedmičku hitů už máme za sebou, pojďme si představit...

Filmová hitparáda. Vzpomínáte si na tyhle hudební fláky? (1. část)

V poslední době tomu tak často není, ale u většiny starších filmů se soundtrack k filmu skládal z jednotlivých písniček od známých či méně známých autorů...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: