12.12.2018, 11:30

Užijte si filmy i doma na gauči, stačí k tomu pořádná technika

Pokud zrovna nemáte čas jít do kina, můžete si filmy užít třeba i doma na gauči. Bude to chtít ale pořádnou aparaturu, aby filmy stály za to. Na co se soustředit při výběru a jaké jsou vaše možnosti?

Komerční článek

Chce to pořádnou televizi

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství televizí s různým rozlišením. Záleží tedy především na vás a vašich možnostech. Ty nejlepší televize mají až 8K UHD rozlišení, které ale nyní nemá velké využití. Nové filmy můžete sledovat ve 4K rozlišení, které je extrémně jemné i na větších úhlopříčkách.

Doporučujeme také vybrat televizi o minimální úhlopříčce 50", na které si film můžete vychutnat i z pohovky na druhém konci obývacího pokoje. Takto velké televize ale chtějí již pověsit na stěnu, jinak zabírají obrovské množství místa. Výjimkou jsou prohnuté televize, které vás mají „obklopit“ a vtáhnout vás více do děje.

Z filmu Kruh (2002) | Foto: Dreamworks Pictures

A jak je to s chytrými televizemi? Jejich výhoda spočívá v tom, že je můžete připojit k domácí Wi-Fi a stahovat aplikace, jako je třeba Netflix nebo HBO GO, které slouží jako placená databáze tisíců seriálů a filmů. Sledujte také druh OS, nejčastějšími jsou Android nebo v případě Samsungu OS Tizen. Samozřejmě i ostatní výrobci mají Smart TV se svými interními operačními systémy. Doporučujeme si ale nejdříve ověřit seznam dostupných aplikací.

Pro fanoušky lze k televizi připojit třeba Apple TV. Nezapomeňte, že televize by ale v každém případě měla zvládat příjem nového digitálního vysílání DVB-T2.

Dobré ozvučení dělá zázraky

Televize v sobě má samozřejmě zabudované reproduktory, ovšem filmovým fanouškům stačit zcela jistě nebudou, proto byste měli uvažovat také nad domácím kinem. Na trhu naleznete tzv. 3D domácí kina, která se skládají z několika reproduktorů a subwooferu. Do obývacího poje je rozmístíte tak, abyste byli ve středu zvukových vln, a slibujeme, že se během akční přestřelky ve filmu budete sami schovávat za pohovkou.

Z filmu Konfident (2012) | Foto: Ctibor Bachratý

Další možnosti jsou AV receiver, jež slouží k reproduktorům jako přijímač, zesilovač a slučovač. Takový AV receiver dokáže značně vylepšit zvukovou stránku a filmovým nadšencům poskytne ty nejlepší zážitky. Můžete je pořídit samostatně, nebo rovnou se soustavou reproduktorů. Sloužit vám bude věrně dlouhá léta.

Poslední možností jsou soundbary. Ty by vás mohly přesvědčit hlavně svou cenou. Dobře poslouží příležitostným filmovým nadšencům, kteří si chtějí film nebo seriál užít, a reproduktory z televize jim zkrátka nestačí. Soundbar se také skvěle hodí do menších prostor, protože zabírá jen minimum místa.

-
-

Související články:

Komedie Po čem muži touží vyjde na DVD i s audiopopisem pro nevidomé

Komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli nejúspěšnějším domácím snímkem letošního roku, se připravuje k vydání na DVD. 

Studio uvolnilo online šokující cameo ze Solo: Star Wars Story

Po všech těch problémech, jakými prošla produkce Solo: Star Wars Story, jsem byl osobně výsledkem docela příjemně překvapen. Nebyla to žádná bomba, ale v...

Stolek inspirovaný Počátkem Christophera Nolana ohne město ve vašem obýváku

​​​​​​​Na světě žijí různí lidé. Jistý Stelios Mousarris se například díval na Počátek Christophera Nolana a napadlo ho, že by z ohnutého města byl fajn...

Trailer: Žraločí útok tentokrát přichází ze záchodu!

Vlastně ani pořádně nevím, jak podobnou novinku začít. V kategorii nejméně pravděpodobných zpráv je totiž útok žraloka v rodinném domě na americkém...

Ankety

X-Men: Nejlepší podle vás? Dejte mu hlas!
  • 10. místo: X-Men: Dark Phoenix (2019)
  • 9. místo: X-Men Origins: Wolverine (2009)
  • 8. místo: Wolverine (2013)
  • 7. místo: X-Men: Poslední vzdor (2006)
  • 6. místo: X-Men: Apokalypsa (2016)
  • 5. místo: X-Men (2000)
  • 4. místo: Logan: Wolverine (2017)
  • 3. místo: X-Men 2 (2003)
  • 2. místo: X-Men: První třída (2011)
  • 1. místo: X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: