8.12.2018, 14:00

Trailer: Postarají se "Dejvičáci" o pořádnou televizní legraci?

Trailer: Postarají se "Dejvičáci" o pořádnou televizní legraci? 5 obrázků v galerii
Zkáza Dejvického divadla | Foto: Česká televize / trailer
Herec a divadelní režisér Miroslav Krobot již delší dobu "fušuje" do celovečerní tvorby. Přiznejme si však, že jeho doménou je divadlo, Dejvické divadlo. Na jaře 2019 uvede Česká televize Krobotův šestidílný seriál, který vznikl v proslulém kulturním stánku s celým dejvickým ansámblem.

Ve Zkáze Dejvického divadla se představí nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí.

„Série má charakter pohledu ‚pod pokličku‘. Velmi rádi si uděláme legraci sami ze sebe, protože to je jedna z možností, jak čelit skutečné krizi divadla, oddálit jeho zkostnatění a zamezit tvorbě z ‚podstaty‘,“ říká režisér Miroslav Krobot. „Z tohoto úhlu pohledu bude humor série lehce absurdní, sebeironický, nekorektní, ale nikoliv vulgární.“

Upřímně projektu v redakci Kinoboxu fandíme.

Zkáza Dejvického divadla | Foto: Česká televize
Zkáza Dejvického divadla - Miroslav Krobot | Foto: Česká televize
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články