10.1.2020, 12:00

Když při vyšetřování pomáhá mimino. Televizní detektivka, která se liší téměř vším

Když při vyšetřování pomáhá mimino. Televizní detektivka, která se liší téměř vším 5 obrázků v galerii
Tři poldové a nemluvně (Marek Němec) | Foto: Česká televize
Autoři úspěšného seriálu Kosmo (2016) Jan Bártek a Tomáš Baldýnský spolu s režisérem Radkem Bajgarem (Teorie Tygra, Teroristka) dnes večer v televizi uvedou první část komediálně laděné detektivky Tři poldové a nemluvně.
Tomáš Baldýnský | Foto: Česká televize

Tři poldové a nemluvně je rodinná komediální detektivka, která se od ostatních liší téměř vším. Vraždu abyste v ní pohledali, naši detektivové většinou nevyjíždí na místo činu s houkačkou, ale s kočárkem, a místo služební zbraně si nesmějí zapomenout dudlík a flašku se sunarem. Přesto i oni zažívají dramatické příběhy a přesto, nebo právě proto, zde spravedlnost a láska vždycky vítězí," popisuje kreativní producent a autor scénáře Tomáš Baldýnský. Podle něj v seriálu, jako v každé správné detektivce, nebudou chybět dealeři drog, maskovaní lupiči a zločinci všeho druhu, nepůjde ale o nervy drásající krimi, ale spíše o „domácí české příběhy“.

Za režií stojí dvojice Jan Bártek (Kosmo, Lynč) a Radek Bajgar (Teorie Tygra) a v rolích „tří poldů“ se objeví Svatopluk Skopal (První republika, Vyprávěj) jako hlava rodiny a policejní legenda a Marek Němec (Modrý kód, Lynč) a Marek Adamczyk (Dabing Street, Svět pod hlavou, Furiant) jako jeho synové, pokračovatelé rodinné policejní tradice.

Tři poldové a nemluvně - Svatopluk Skopal | Foto: Česká televize

„Příběh začíná tím, že se moje postava Karel Mlejnek – šéf oblastní kriminálky - dostává do zlomové životní situace a odchází do penze. Rodina by ho ráda viděla jako odpočívajícího dědu, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem na poklidné procházky. To mu ale příliš nejde a neustále se montuje svým bývalým kolegům do vyšetřování,“ říká představitel jedné z hlavních rolí Svatopluk Skopal.

Marek Němec ve Zdivočelé zemi IV. (2012) | Foto: Česká televize

Oddělení po svém otci přebírá jeho starší syn Kamil (Marek Němec), jehož čerstvě narozené dceři Elišce se Karel hodlá naplno věnovat, protože dětství svých synů pro samou práci propásl. Osud mu ale do cesty neustále staví nové a nové případy a jeho policajtské instinkty mu nedovolí je nechat na pokoji. Karel je policejní legenda, takže často dosahuje svými metodami takových výsledků, o jakých se jeho synovi může jen zdát, a to i s celým policejním sborem v zádech. Karel si ovšem čas se svou vnučkou vzít nenechá, a tak ji často bere na vyšetřování s sebou. Ukáže se, že nemluvně není vždy takovou přítěží, jak by se mohlo na první dojem zdát. Naopak, stává se Karlovou kamufláží, spiklencem a parťákem.

Ankety
Na který premiérový film půjdete do kina?
Příliš osobní známost
Králíček Jojo
Pěkně tučná sebeláska
Daleko od Reykjavíku
Velké přání
Extase (obnovená premiéra)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist