Matt Damon odhalil, že nebýt producenta Franka Marshalla, možná by to s Bournem nedopadlo

Matt Damon odhalil, že nebýt producenta Franka Marshalla, možná by to s Bournem nedopadlo 9 obrázků v galerii
Bourneovo ultimátum | Foto: Universal Pictures
Bourneova série patří k nejvýraznějším zářezům akčního žánru. Kdyby ale na poslední chvíli do projektu nenaskočil jeden člověk, možná by z toho nic nebylo.

Oním člověkem byl zkušený producent Frank Marshall a Matt Damon jeho zapojení popsal následovně: "Frank naskočil na prvního Bournea ve chvíli, kdy původní producent musel odstoupil kvůli problémům v rodině. Dost se přepisovalo a myslím, že po roce zdržení už to jen studio chtělo mít za sebou a film vypustit. Frank měl ale jiný plán, pro přetáčky získal další 3 miliony a Stacey Snider tehdy řekl 'nemůžu zaručit, že film díky tomu vydělá více peněz, ale slíbím to, že ho to zlepší'. Nebýt Franka, nikdy by z toho nebyla série. Skončilo by to u jednoho filmu. Místo toho vznikl projekt na 15 let."

A jaký projekt! Pět filmů (počítáme-li i odbočku s Jeremym Rennerem, celkové tržby přes 1,5 miliardy, seriál (Treadstone) na cestě a s největší pravděpodobností i další film. Studio sice nic oficiálně nepotvrdilo, ale Jason Bourne si dva roky zpátky odnesl z kin 415 milionů dolarů. A to není málo.

Bourneův mýtus | Foto: 2004 Universal Pictures
Jason Bourne | Foto: Universal Pictures
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist