Slůně Dumbo ožívá v hrané verzi slavné animované pohádky

Slůně Dumbo ožívá v hrané verzi slavné animované pohádky 10 obrázků v galerii
Dumbo | Foto: Disney / trailer
77 let od uvedení Disneyho animované klasiky Dumbo (1941) se na scénu vrací roztomilý sloník s velkýma ušima. Tentokrát pod taktovkou vyznavače "temných stínů" Tima Burtona (Střihoruký Edward, Alenka v říši divů). Po teaseru, který studio Disney představilo v červnu letošního roku, se můžete podívat na první plnohodnotný trailer k celovečerní pohádce.

Dumbo (2019): Trailer

Za sebe musím říct, že jde o rozčarování, až zklamání. V teaseru před necelými 5 měsíci ta nostalgická nota, kratší stopáž a retro háv fungovaly solidně. Zbrusu nový trailer na mě nicméně působí nemastným-neslaným dojmem. Jako kdyby snímek (trailer) režíroval někdo o poznání "obyčejnější" než výtvarně a stylisticky vyhraněný Tim Burton (pravda, již jeho posledních několik filmů částečně ztrácelo z autorova trademarku).

Je vidět, že studio Disney "hraje na jistotu", ale otázkou zůstává, zda krotká verze emotivně vypjatého příběhu (v traileru je odloučení matky-slonice od syna-slůněte podáno dost suše) přitáhne dostatečně široké publikum. Ostatně, nedávno uváděný Louskáček a čtyři říše (2018) potvrdil, že oprašovat za každou cenu slavné příběhy ještě nezaručí komerční úspěch.

Hraný Dumbo vstoupí do českých kin 28. března příštího roku.

Dumbo (2019) | Foto: Disney / trailer
Dumbo (1941) | Foto: Disney
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist