MEG: Proč si producenti vybrali do hlavní role právě Jasona Stathama?

MEG: Proč si producenti vybrali do hlavní role právě Jasona Stathama? 7 obrázků v galerii
MEG: Monstrum z hlubin | Foto: Warner Bros.
Akční žánr není Jasonu Stathamovi cizí, souboj s obřím žralokem ale přeci jen není jeho obvyklá parketa. Proč si tedy producenti vybrali pro hlavní roli právě jeho?

Na otázku konkrétně odpověděl Lorenzo di Bonaventura: "Chtěli jsme Jasona pro MEG proto, že ještě podobný film nedělal. Byla to šance pro něj ukázat se v jiném světle a současně pro nás dát mu prostor využít talent jiným způsobem, než jak to měl doposud. V tomhle filmu není bojovník, o tom to vůbec není. Chtěli jsme chlápka, který má traumatický zážitek a není lepší postavy než drsňák, co má traumatický zážitek, protože chápeme, že když to složilo i jeho, musí to být něco silného. A co z toho samozřejmě vyplyne."

Přestože Statham s traumatem není něco, co bychom vyloženě vyhledávali, rozhodně je podobná postava vděčnou žánrovou klasikou, kterou se obvykle nic nezkazí (a prakticky každý představitel akčních hrdinů nějakou takovou hrál). A sympaťák z týmu Expendables se s ní jednoznačně vypořádal se ctí.

Teď je jen otázkou, co ho čeká v připravovaném pokračování MEG. Dvojky obvykle bývají větší, ale kde stoupat v příběhu největšího žraloka, co kdy žil?

MEG: Monstrum z hlubin | Foto: Apelles Entertainment
MEG: Monstrum z hlubin | Foto: Apelles Entertainment
Ankety
Který žánr vám nejvíc zpříjemní pošmourný podzim?
drama
komedie
fantasy
pohádka
sci-fi
western
adventure
životopisný
romantický
horor
muzikál
jiný
Nejnovější články:
Načíst další články