7.11.2018, 13:00

Shrek a Kocour v botách jdou do restartu s autory Mimoňů

Shrek a Kocour v botách jdou do restartu s autory Mimoňů
Shrek | Foto: DreamWorks Animation

Přestože loni v říjnu scenárista Michael McCullers (Mimi šéf) uvedl, že má hotový scénář k pátému Shrekovi a premiéry jsme se měli dočkat příští rok, nakonec to vypadá, že nás místo přímého pokračování původní série čeká restart.

Uvedl to magazín Variety, podle jehož zdrojů společnost Universal Pictures plánuje namísto pětky restart se "svěžím vyprávěním", přičemž se autoři zaměří na zlobra Shreka a také charismatického Kocoura v botách. Původní série proslula satirickým humorem a silným hlasovým obsazením. V tuhle chvíli není jisté, zda bude nové uchopení také parodovat pohádková klišé nebo se více zaměří na klasické vyprávění a dětské diváky (na které se přeci jen, jakkoli i oni mají Shreka rádi, původní série úplně nesoustředí).

Sérii dostal na starost Christopher Meledandri, který momentálně vede společnost Illumination (Já, padouch, Mimoni, Tajný život mazlíčků) a zajímavé je, že by rád udržel původní dabingové obsazení: "Když se ohlédnete za tím, co herci hlasově předvedli. Jsou úžasní. A jakkoli by se nabízelo vzít všechno úplně nanovo, rád bych je přivedl zpátky."

Kdy bychom se nového Shreka nebo Kocoura v botách měli dočkat zdroje neuvádí. Téměř s jistotou ale můžeme říct, že příští rok se to nestihne.

Shrek Třetí | Foto: Paramount Pictures
Shrek: Zvonec a konec
-
-

Související články:

Kocour v botách 2 právě dostal režiséra z paralelního světa

Přestože jsme Kocoura v botách viděli v kinech před dlouhými osmi lety, studio to stále v pokračováním nevzdává. A nově přizvalo k projektu Roberta...

Shrek Retold: Trailer na nejšílenější remake, jaký kdy uvidíte

Hollywood nás zásobuje remaky všeho druhu a není to tak dávno, co jsme zjistili, že v DreamWorks Animation pracují na novém uchopení Shreka a Kocoura v botách.

Všechno už bylo připravené a pak natáčení Shreka změnila smrt

Zelený zlobr Shrek si získal fanoušky po celém světě a nemalou zásluhu na tom bezpochyby má Mike Myers, který mu v originále propůjčil svůj hlas. Nebyl...

Shrek 5 na cestě. Co od pokračování můžeme čekat?

O dalším Shrekovi už jsme nějakou dobu neslyšeli. Na projektu se nicméně stále aktivně pracuje a scenárista Michael McCullers nově uvedl několik podrobností.

DreamWorks se vrací ke své nejslavnější animované sérii: Pátý Shrek je na cestě!

Shrek byl svého času neuvěřitelnou bombou. Animovanou formou navázal na klasické americké parodie a výborným druhým dílem potvrdil pozici senzace. Pak...

Ankety

Chystáte se na letošní (2019) filmový festival do Karlových Varů?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: