Schwarzeneggerovo muzeum: Ráj filmového fanouška v obří fotoreportáži

Schwarzeneggerovo muzeum: Ráj filmového fanouška v obří fotoreportáži 77 obrázků v galerii
Schwarzeneggerovo muzeum | Foto: arnieslife.com
Není moc míst, kam by se měl fanoušek akčních osmdesátek na 100% vydat. Jedno takové nicméně nemáme zas tak daleko od hranic a to v rakouském Thalu. Právě v tomhle městysu, kam se dostanete za necelé čtyři hodinky z Prahy, se narodil Arnold Schwarzenegger. Ve svém rodném domě vybudoval muzeum, které se věnuje jeho filmové i politické kariéře a samozřejmě také soukromí. Jsou prázdniny a dnes má navíc Arnold narozeniny (je mu 73 let), tak se s námi můžete do jedinečného muzea podívat.

Existuje několik míst, do kterých bych se chtěl jako obrovský filmový fanoušek během svého života dostat: namátkou zábavní park Universal Studios, New York, Nový Zéland nebo Margot Robbie. Loňské narozeniny jsem se proto rozhodl alespoň jeden takový krůček podniknout a vyrazil do rakouského Thalu, domoviny Arnolda Schwarzeneggera, kde akční legenda vyrostla a v níž dodnes vlastní rodinný dům, kde provozuje muzeum.

Příběh o tom, jak Arnold Schwarzenegger napálil Sylvestera Stalloneho, aby vzal nejhorší roli svojí kariéry Příběh o tom, jak Arnold napálil Slye, aby vzal nejhorší roli svojí kariéry

Čas od času se najdou herci, kteří mají podobnou fanouškovskou základnu, což vede k rivalitě a přetahování se o role v možných...

Co tam na fanoušky Arnieho čeká? Prakticky všechno - jedinečné fotky z dětství i mládí, ohlédnutí se za politickou i hereckou kariérou, nejrůznější filmové rekvizity a i nějaký ten otisk dobové autentičnosti (původní cvičící nástroje, Arnodlova skříňka, když byl v armádě nebo původní kuchyně a záchod!). Je třeba dodat, že paradoxně nejméně tu najdete filmových rekvizit. Ty si bezpochyby střeží v Hollywoodu, takže vyjma motorky z Terminátora 2 jsou kousky spíše z "druhé cenové" (Batman a Robin, Konečná, Junior).

Jistě, kdo nevyrůstal v devadesátkách a nemá Arnieho za boha, ten se pravděpodobně výstavou pronudí. Není to žádná velká interaktivní pecka, ale sbírka memorabilií, kdy musíte mít k dané osobě nějaký vztah, aby vás to vůbec zajímalo. Já na Arniem vyrostl, takže mě zajímalo úplně všechno :)

Níže najdete jen malou ukázku ze všech fotografií, na nichž jsem se pokusil zaznamenat celou svou návštěvu. Kompletní sestava je v galerii článku.

Ankety
Která verze intra se vám líbí nejvíc?
Hra o trůny
Černobyl
Perníkový táta
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist