Jiřině Bohdalové půjde v novém filmu Jiřího Stracha o život

Jiřině Bohdalové půjde v novém filmu Jiřího Stracha o život 8 obrázků v galerii
Jiřina Bohdalová - Vrásky z lásky (2012) | Foto: Česká televize
Po snímcích Anděl Páně 2 (2016), Vrásky z lásky (2012) a Šťastný smolař (2012) se Jiřina Bohdalová vrací pod režisérská křídla Jiřího Stracha, který si pro ni ve spolupráci se scenáristou Markem Epsteinem přichystal pořádné "herecké" sousto.

V televizním filmu Klec (2019) ztvární Jiřina Bohdalová osamělou důchodkyni, která se spřátelí s mladíkem, jemuž zkrachovala kariéra herce. Zklamaného muže si zahraje Kryštof Hádek (Kobry a Užovky, 3 sezóny v pekle), který se pokusí svou neutěšenou životní situaci vyřešit dle očekávání, využije náklonnosti osamělé staré ženy.

Kryštof Hádek ve filmu 3 sezóny v pekle | Foto: Lucie Jansch

První informace o natáčení filmu přinesl web iDnes.cz, dle něhož se z "milého společníka postupně vyklube neurvalec, který neváhá sáhnout ani k násilí".

Diváci se tak mohou "těšit" na nebývalý herecký duel dvou výrazných tuzemských tváří, jejichž věkový rozdíl činí přes půl století. Obrovská výzva a škola především pro Kryštofa Hádka. Navíc se v případě mezigeneračního tématu a zneužívání osamělosti seniorů jedná o téma, které není v rámci tuzemské kinematografie dvakrát zohledňováno (před rokem byl do kin uveden dokumentární portrét o Lubě Skořepová Sama, tématu se věnovaly hojně diskutovaní Šmejdi).

Klec by měla Česká televize do vysílání zařadit na jaře roku 2019.

Jiří Bartoška a Jiřina Bohdalová s festivalovou cenou | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

87 letá Jiřina Bohdalová má na svém kontě cca 150 filmových, televizních a seriálových rolí. Dvakrát převzala Českého lva za snímky Fany (1995) a Nesmrtelná teta (1993). V roce 2016 obdržela cenu od prezidenta Mezinárodního Filmového Festivalu Karlovy Vary Jiřího Bartošky.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články